Cumhurbaşkanı Erdoğan Kredi Müjdelerini Bizzat Kendisi Verdi! Ziraat Bankası Faizsiz Kredi ve 0.89 Faizle Konut Kredisi

Yüksek faize karşı olduğunu her fırsatta açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara faizsiz destek kredisi ve düşük faizli konut kredisi müjdesi verdi. İlk evim konut finansmanı, köye dönüş kredisi!

Finans 20.05.2022 - 18:20 20.05.2022 - 18:24 Gülcan Özer

Kredi faiz oranlarını düşürmek için yeni adımlar atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara son kabine toplantısının ardından yeni müjdeleri peş peşe açıklamıştı. Son dönemde konut fiyatlarında yaşanan artış nedeni ile vatandaşın kendi birikimi ile ev sahibi olması zorlaşırken yüksek kredi faiz oranları da konut kredisi çekerek ev sahibi olmayı zorlaştırmıştı. 

Bulduğu her fırsatta yüksek faize karşı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Mayıs 2022 tarihide gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yeni destek kredilerini açıkladı. Kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa yeni kredi müjdesi vermişti. Kredi paketinin detayları belli oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KONUT KREDİSİ MÜJDESİ! İLK EVİM KONUT FİNANSMANI VE 0.89 KREDİ PAKETİ NEDİR?

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan konut kredisi paketinde ilk kez ev alacak olan kişilere yüzde 0.99 faiz oranı ile ilk evim konut finansmanı desteği müjdesi verilmişti. Sadece sıfır konutlara yönelik verilecek olan bu pakete ek olarak dolar ve altın bozdurarak ev alacak kişilere de yüzde 0.89 faizle kredi müjdesi gelmişti. 

099 konut kredisi

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan kampanyada kredi başvuruları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yapılacak. Söz konusu kredi paketinde başvurular için bankalardan henüz beklenen açıklama gelmezken Mayıs ayının sonuna kadar kredi başvuru ekranının açılacağı belirtiliyor. 

konut finansmanı paketi

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ DESTEK KREDİSİ! SIFIR FAİZLİ KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ NEDİR, KİMLERE VERİLECEK?

Şehirlere göçü engellemek ve köyde yaşamayı teşvik etmek amacı ile Ziraat Bankası destek kredisi paketlerini devreye soktu. Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi paketinde aranılan başvuru şartlarını taşıyan kişilere yönelik olarak faizsiz kredi desteği sağlanırken köye dönüş kredisi ile ise yine sıfır faizli 250 bin TL kredi limiti tanımlanıyor. 

Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi paketinde köyünde küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen kişilere yönelik olarak 250 bin TL limitli, ilk 12 ay ödemesiz dönemli olmak üzere destek kredisi veriliyor. Kredi başvuruları anlaşmalı olan şehirlerde yer alan Tarım ve Ormancılık Bakanlığı il - ilçe müdürlükleri üzerinden yapılıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@