Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse İçin Talimat Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Metaverse ile ilgili talimat verdi. Erdoğan, konunun titizlikle araştırılmasını ve uzmanlarla bir çalıştay düzenlenmesini istediği öğrenildi.

Teknoloji 26.01.2022 - 09:31 26.01.2022 - 09:31 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yapılan MYK toplantısında çeşitli gündem konuları hakkında yorum yaptı. Kendisine hakaret eden Sedef Kabaş ile ilgili atılan tweetler ile ilgili konuşan Erdoğan, konuya ilişkin380 bin tweet paylaşıldığını ve bu sayıyla ilgili ''Gündem belirleme konusunda güzel bir ivme yakaladık'' dediği öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca son dönemin trend konularından biri olan Metaverse ile ilgili de konuştu. 

GELİŞMELERDE ÖNCÜ OLMAMIZ GEREKİYOR

MYK toplantısında AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Metaverse konulu bir sunum yaptı. Sunumda, sosyal medya uygulamalarının yakında Metaverse evrenine taşınabileceği, kripto para borsalarının da Metaverse ile yakından ilişkili olduğunu söyledi. 

metaverse-3

Parti kurmayları, Metaverse hakkındaki gelişmelerin yakından takip edilmesini ve bu konuda temkinli davranılması gerektiğini belirtirken Türkiye'nin bu konuda öncü olması gerektiğini aktardı. Konu ile ilgili yapılacak her hamlenin o dünyanın ticarileşmiş kısmını mesrulaştırmaya dönük olabileceğinin de altını çizen kurmaylar, Metaverse için temkinli ilerlenmesi gerektiğini dile getirdi. 

Toplantı sırasında Metaverse ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ''Hassas bir konu. İyi ve titiz bir çalışma yapın. Konu ile ilgili alanında uzman isimlerin katıldığı bir çalıştay düzenleyin '' dediği bilgisi aktarıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@