Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeledi! Onlara 1412 TL Ödeme Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan okul projesi ve Ar Ge Merkezi açılış töreni kapsamında yapmış olduğu konuşmasında, mesleki eğitim alanında sağlanacak müjdeyi açıkladı. Erdoğan konuşmasının detayları..

Gündem 11.10.2021 - 15:44 11.10.2021 - 15:44 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesleki eğitim alanınd sağlanacak iki ayrı müjdeyi kamuoyu ile paylaştı. Daha önce asgari ücte biri olan ödemelerin zamlandırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan işverenlerin de yükünün azaltılacağını ifade etti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İKİ MÜJDE BİRDEN

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış etkinliğine katıldı. Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ve 50 Ar-Ge Merkezi'nin açılışı için gerçekleştirilen tören kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıktı ve bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında yüz yüze eğitim, okullarda alınan önlemler ve 1000 okul projesi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra 3600 ek gösterge konusunda konuştu.

Ek gösterge düzenlemesi için tarih veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılının son dönemini işaret etti. Konuşmasının devamında yeni müjdeleri de açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan işsizlik sorunu için atılacak adımları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının bu bölümünde işsizliğin düşürülmesi ve kapasitenin artırılması adına iki yeni düzenlemenin hayata geçirileceğini söyledi.

"Öğrencilerin 4 yıl boyunca aldıkları ücretlerin işveren üzerindeki yükünü kaldırmaktır. Bu yükü devlet olarak biz üstleniyoruz. Böylece işgücü piyasamızın güçlenmesi için işverenlere destek sunuyoruz. Mesleki eğitim merkezlerinin son sınıfına kalfa olarak devam eden öğrencilerin ücretlerini de iyileştiriyoruz. Asgari ücretin 3'te biri kadar değil, yarısı kadar ücret alacaklar. Her iki hedef ile ilgili mesleki eğitim kanununda gerekli düzenlemeleri yapacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci müjdesinde ise üniversite mezunlarına 6 aylık eğitim verileceğini ve başarılı olanların Turkcell'de istihdam edileceğini duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@