Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdelemişti! 2022'de Doğalgaz Yardım Başvurusu Nereye Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılı yakacak yardımlarının doğalgaz yardımı olarak alınabileceğini söylemişti. Peki doğalgaz yardımı başvuruları nereye nasıl yapılır?

Finans 06.01.2022 - 15:49 06.01.2022 - 15:49 Mustafa Karagöz

2022 yılı devlet yardımlarından birisi olan yakacak desteklerinde kapsam değişti. Daha önceden sadece kömür yardımı olarak verilen yakacak yardımları 2022 yılından itibaren doğalgaz fatura yardımı olarak da verilecek. Daha önceden kömür yardımı kesilen yada doğalgaz kullanımı nedeniyle kömür yardımı almayanlar 2022'de başvuruda bulunabilirler. 

Peki 2022'de doğalgaz desteği nasıl alınır? Kimler nasıl destek başvurusunda bulunabilir? İşte devlet desteklerine dair tüm bilinmesi gereken detaylar..

2022 DOĞALGAZ YARDIM BAŞVURULARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 yılının ilk Kabine Toplantısında çok önemli ekonomi açıklamalarında bulunmuştu. Bu açıklamalar kapsamında 2022 yılında sağlanacak devlet destekleri hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı desteklerin kapsamlarında değişiklik olacağını bildirdi. Yakacak yardımları da kapsam düzenlemesine giren desteklerden oldu. 

Daha önce Aile Bakanlığı'na bağlı il ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden sağlanan yakacak yardımlarının sadece kömür desteği olarak sunuluyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan kömür yardımlarının artık doğalgaz fatura desteğ olarak alınabileceğini söyledi. 

Doğalgaz desteği almak isteyenler ilk olarak kendi yaşadıkları ilçede ki kaymakamlıklara gidecekler. Kaymakamlıklar bünyesinde ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları bulunuyor. Her ilçe kaymakamlığında bulunan bu birim üzerinden başvurular yapılacak. 

BAŞVURU EVRAKLARI TESLİM EDİLECEK.

İlçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları doğalgaz yardımı aşamasında vatandaşların bir form doldurmalarını isteyecek. Ardından ise vatandaşlara bir evrak listesi verilecek ve o listede olan belgeler tamamlanıp kuruma teslim edilecek. Ardından inceleme süreci başlayacak. İnceleme süreci sonunda ise vatandaşlara doğalgaz yardımı verilip verilmeyeceği belirlenecek. Doğalgaz yardımı için onay alan ailelere her ay düzenli belirlenen miktarda yada tek seferlik toplu şekilde destek sağlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@