Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: İstanbul'a Dev Şehir Parkı Geliyor!

Ümraniye Millet Bahçesi projesinin açılışın gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şehir parkı nedir?

Emlak Haberleri 05.11.2021 - 16:24 05.11.2021 - 16:24 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Ümraniye Millet Bahçesi vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Düzenlenen açılış törenine yoğun katılım yaşanırken İstanbul'da havanın güzel olması da millet bahçesine olan ilgiyi arttırdı. 

Ümraniye Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen dev millet bahçesini ismi ise "Hekimbaşı Millet Bahçesi" olarak duyuruldu. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulunurken İstanbul'u bir dünya merkezi haline getirdiklerini söyledi. 

İSTANBUL HEKİMBAŞI MİLLET BAHÇESİ AÇILDI! 

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hekimbaşı Millet Bahçesi projesinin sembol alanlardan biri olduğunu belirterek bugüne kadar 81 ilde 66 milyon metrekare alana sahip Millet Bahçesi'nin hizmete alındığını belirttti. 

AK Parti hükümeti olarak hedeflerinin 2023 yılına kadar 404 Millet Bahçesinin tamamını hizmete açmak olduğunu belirterek İstanbul'a şehir parkı müjdesi verdi. 

İSTANBUL ŞEHİR PARKI NEREDE, ATATÜRK HAVALİMANI ALANI NE OLACAK?

İstanbul Havalimanı yapıldıktan sonra sıklıkla tartışma konusu olan Atatürk Havalimanı hakkında da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan en büyük millet bahçesi projelerinden birinin de Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi olduğunu beliterek "7,7 milyon metrekare büyüklüğündeki millet bahçemiz olacaktır. Burası dünyadaki şehir parkları arasında ilk sıralarda yer alacaktır.

Çeyrek asrı aşkın süredir İstanbul'un her sokağını her ilçesini donattık., donatıyoruz. Sizlerin desteği olmasaydı buralara gelemezdik. Son 9 yılda 2.5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümü devam ediyor. Marmara Denizi koruma projesi ile bölgedei çevre sorunlarını tek elden takip edip çözüme kavuşturabileceğiz" dedi. Söz konusu millet bahçesi bittiğinde İstanbul'un da dünyada yer alan şehir parklarından birine sahip olması şehir imajına büyük katkı sağlayacaağı belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@