Cumhurbaşkanı Erdoğan Neşteri Vurdu! Çok Sayıda Görevden Alma Ve Yeni Atama Kararları Resmi Gazete'de!

Resmi Gazete’nin son sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bazı atamalar yayınlandı. Buna göre farklı bakanlıklarda görevden almalar ve yeni atamalar yapıldı. 

Gündem 08.04.2022 - 01:54 08.04.2022 - 01:54 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Atama Kararları Resmi Gazete’nin 8 Nisan 2022 Cuma tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe girildi. Bazı üniversitelere rektör ataması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım ve Orman Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda bazı bürokratları görevden alıp yerlerine yeni isimleri görevlendirdi. 

AİLE BAKANLIĞI'NA YENİ BAKAN YARDIMCISI ATAMASI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile alakalı olarak yayınlanan atama kararına göre Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak görev yapan Rıdvan Duran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Aile Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak ise şu anda herhangi bir atama yapılmadı. 

TARIM BAKANLIĞI'NDA 4 BAKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI, YELERİNE ATAMALAR YAPILDI!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda bir süre yapılan bakan değişikliği şimdi de bakan yardımcılarına yansıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görev yapan Bakan Yardımları Mehmet Hadi Tunç’u, Akif Özkaldı’yı, Ayşe Ayşin Işıkgece’yi ve Fatih Metin’i görevden aldı. Bu isimlerin yerine Bakan Yardımcısı olarak Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider’i atadı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAZI ÜNİVERSİTELERE YENİ REKTÖR ATAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı üniversitelere de rektör ataması gerçekleştirdi. Buna göre İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Emre Alkin, İstanbul Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Güvençer, TED Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Işık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Saffet Köse, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer atandı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@