Cumhurbaşkanı Erdoğan Noktayı Koydu! Beklenen Enflasyon Açıklaması Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir etkinlikte yaptığı enflasyon konuşmasında "İnşallah raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz" dedi.

Gündem 10.09.2021 - 17:45 10.09.2021 - 17:45 Mustafa KARAGÖZ

Kahramanmaraş'ta Milli İrade Meydanı'nda, Toplu Açılış Töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı toplu açılış töreninde ekonomi gündemine dair çok önemli mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında enflasyon oranlarının kontrol altına alınacağını söyledi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ENFLASYON AÇIKLAMASI "KONTROL ALTINA ALACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta düzenlenen etkinlik kapsamında yaptığı konuşmasında ekonomik gelişmelere kapsamlı yer ayırdı. Bu noktada pandemi sürecinde atılan adımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer ülkelerin küçüldüğü bu süreçte Türkiye'nin sağlık hizmetlerinden ekonomiye kadar her alanda olumlu yönde ayrıştığını aktardı.

Konuşmasının devamında büyüme rekoru kırıldığını da anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllık ihracatın 207 milyar doları geride bıraktı'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervlerinin de 118 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyledi. 

Enflasyon Açıklaması

Yüksek enflasyon oranlarına dair çok net ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

"Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın üzerinde bir seviyenin üzerine geldik. Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu. İnşallah enflasyonu da kontrol altına alarak marketlerdeki fahiş fiyatların önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız''

Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyona dair konuşmasının son bölümünde ise ödenecek bedellerin ödediğini, katlanılacak tüm sıkıntılara katlanıldığını, artık bunların hasılasını toplama, büyük, güçlü Türkiye'yi adım adım inşa etme vakti olduğunu söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@