Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere müjdeyi verdi: Yıl sonuna kadar 100 milyon adet ücretsiz dağıtılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Araştırma Projeleri ödül töreninde öğrenciler için önemli bir haber paylaştı. Yıl sonuna kadar ücretsiz dağıtılacağını duyurdu.

Gündem 02.06.2022 - 15:36 02.06.2022 - 15:36 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Araştırma Projeleri ödül töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınavlara giren girmeyen tüm öğrenciler için müjdeyi verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması ve Ödül Töreni'nde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 100 milyon adet ücretsiz dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere artık yardımcı kaynakların devlet tarafından sağlanacağını söyleyerek, yıl sonuna kadar 100 milyon kitabın ücretsiz dağıtılacağını söyledi. 

203 yılından beri 4 milyar kitabı ücretsiz dağıttıklarını belirten Erdoğan, '' Artık yardımcı kaynakları da öğrencilerimize ulaştıracağız. Yıl sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynak dağıtacağız '' ifadelerini kullandı. 

'' Enerjiyi gençlerden alıyorum ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sık sık '' Cumhurbaşkanım siz yorulmuyor musunuz?'' sorusu geldiğini ve buna '' Gençlerle birlikte yürüyen mücadele veren insan yorulur mu? '' yanıtını verdiğini söyleyerek tüm enerjisini gençlerden aldığını ifade etti. Siyasi hayatı boyunca gençleri desteklemenin mücadelesini verdiğini aktaran Erdoğan, önceki dönemlerde genç kızların eğitim hakkının baş örtüsü bahanesiyle engellendiğini hatırlattı. 

'' Bizim de Ahmet'imiz, Ayşe'miz, Fatma'mız var ''

Erdoğan, önemli olanın birilerinin yaptığını geçmek olduğunun altını çizerek gençlerin Batı'nın ahlaksızlığını değil ilmini alması gerektiğini ifade ederek şu sözleri kullandı '' Birilerinin Neil Armstrong'u varsa bizim de Ahmet'imiz, Ayşe'miz, Fatma'mız var '' dedi. 

Ücretsiz dağıtılacak

İktidara geldiklerinden beri öğrencilere ücretsiz ders kitabı dağıttıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık öğrencilere kaynak kitap desteği de sağlayarak destek olacaklarını ve bu kapsamda 100 milyon yardımcı kaynak kitabının dağıtılacağını duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@