Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğrencilerin Barınma Ve Yurt Sorunları Çözülecek!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2019-2020 Yüksek Öğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 18.09.2019 - 12:30 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2019-2020 Yüksek Öğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde özel bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin Yurt Sorunları Çözülecek! Kurulan yeni üniversite sayısı ve üniversitede eğitim gören öğrenci nüfusunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrenciler için yurtların yatak kapasitesini 677 bine çıkardıklarını söylerken bu sayıyı önümüzdeki günlerde 865 bine çıkarılacağı müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında öğrencilerden yüksek kira alınmasını eleştirerek "Öğrencilerin evlerde, dairelerde yüksek kiralarla oturmasının da bir maliyet analizi gerektirdiğini söylüyorum. Ondan dolayı da bu maliyetleri düşürmenin gayreti içerisinde olacağız. Yurtlardaki kalitenin daha yüksek olduğuna inanıyorum. Zira öğrencilerin birbiri ile dayanışması ve yardımlaşmasını bende yaşadım. Ben imam hatipte öğrenciyken 7 yıl daha ilkokulu bitirip yurda gittim. Yurtların bana katkısı çok oldu. Bu nedenle üniversite öğrencilerinin yurtlarda kalmasından yanayım" dedi. Öğrenci Bursları Yükselecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan burs ücretlerini de arttıracaklarını söyleyerek "1 milyon 613 bin öğrenci burs imkanından yararlanıyor. Harç verildiği zaman kıyamet koparanlar şimdi nerede? Biz görevimizi yerine getirdik.Adı vakıf ama vakıf olmaktan çıkmışlar ticari olarak çalışıyorlar. Şimdi de bizim vakıf üniversitelerinin patronları kendi cebi hümayunundan değil orayı doldurmak için gayret ediyorlar buna bakmamız lazım. Tepeden tırnağa tüm kurumlarımızın misyonlarını ve işleyişlerini yeniden gözden geçirmemiz lazım. Vakıf üniversitelerinin bilimsel araştırmalara daha çok yönelmesi gerekiyor" eleştirisinde bulundu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@