Cumhurbaşkanı Erdoğan Sabır Diyerek Doğalgaz Zammı Açıklaması Yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerin güncel konusu olan doğalgaz zammı ile alakalı olarak bir açıklama yaparak vatandaşların biraz sabır göstermesi gerektiğini söyledi. 

Finans 03.11.2021 - 18:51 03.11.2021 - 18:51 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gazetecilerin kendisine yönelttikleri sorulara yanıt verdi. Ak Parti'nin 19 yıllık iktidarına ilişkin değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde sıkças eleştiri konusu olan doğalgaz zammı ile alakalı olarak da açıklamalarda bulundu. 

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR TARAFINI HİZMETLERLE DONATTIK

AK Parti'nin hizmet siyaseti ile ülkeye 19 yıldır hizmet ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “19 yıllık Ak Parti iktidarında milletimizin teveccühleri ile bugünlere kadar geldik. Ülkemize hizmet yolunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan sürekli artarak devam eden bir yolumuz oldu. Ülkemizin dört bir tarafını hem alt yapı hem de üst yapı hizmetleri ile donatmayı başardık. Bizim hizmet yarışımız sürekli devam ediyor. Bu konuda asla taviz vermedik, vermeyeceğiz.” dedi. 

TANINMAYAN ÜLKEMİZİ DÜNYAYA TANITTIK

Türkiye'yi dünyanın çeşitli ülkelerinde de tanınır bir ülke haline getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Bizim hizmetlerimiz yalnızca yurt içi ile sınırlı değil. Dünyanın değişik ülkelerinde de hizmet yarışımızı sürdürüyoruz. Kıta kıta dolaşıyoruz. Afrika'nın 52 ülkesini bizzat dolaştım. Amerika'yı, Latin Amerika'yı da defalarca ziyaret ettim. Buraları dolaşırken ülkemizin mesajlarını götürdük. Tanınmayan ülkemizi bu ülkelerde tanıttık.” ifadelerini kullandı. 

DOĞALGAZ ZAMMI AÇIKLAMASI!

Doğalgaz zammı ile alakalı olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm dünyada yaşanan bir enerji krizi var. Biz bunu en hafif şekilde atlatan, vatandaşına en az şekilde yansıtan ülkelerin başında geliyoruz. Enerji konusunda Türkiye olarak çok sayıda sıkıntıyı aşmış durumdayız. Karadeniz'de doğalgaz çıkarmaya başladığımızda inşallah vatandaşlarımıza müjdeyi vereceğim. Ancak biraz sabır göstermeleri gerekiyor. 

Biz ülke olarak doğalgaz çıkartmaya başladığımızda kazanan sadece devletimiz olmayacak. Burada elde edilen gelirler yalnızca devletin kasasına girmeyecek. Aynı zamanda vatandaşımızın da kasasına bu gelirler girecek. Biraz sabır gösterilmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@