Cumhurbaşkanı Erdoğan Sel Vuran 3 Şehre Müjdeyi Verdi! Ödemeler Ertelenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan sel felaketinin yaşandığı 3 şehirde yaşayan vatandaşlar için destek paketlerini açıkladı. Paket kapsamında bu illerde yaşayan vatandaşlar için çok sayıda ödeme ertelendi.

Gündem 26.07.2021 - 17:48 26.07.2021 - 17:50 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel felaketi yaşayan 3 şehir için sağlanacak desteklere dair açıklamalarda bulundu. Düzce, Rize ve Artvin'de yaşanan felaketin ardından vatandaşların yapmaları gereken ödemelerin ertelendiğini duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 İLE DESTEK AÇIKLAMASI

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin bazı bölgelerinde yağışlar etkili olmuştu. Yağışın etkili olduğu iller arasında başı çeken Rize, Artvin ve Düzce'de ise sel felaketi yaşanmıştı. Can kayıplarının da olduğu felaketin ardından bölgede kapsamlı çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmaların ardından ise o bölgelere sağlanacak destekler açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar için ödemelerin ertelendiğini, eşya desteği sağlanacağını, esnaflara özel desteklerin uygulanacağını aktardı. 

3 Şehirde Verilecek Devlet Destekleri

Rize, Artvin, Düzce'de sel felaketine maruz kalan vatandaşların alabilecekleri veya faydalanabilecekleri devlet destekleri. 

* Vergi ertelemesi uygulanacak.

* Esnafımıza yönelik SGK prim ödemeleri ertelenecek.

* Eşya zararlarının karşılanması için yardım yapılacak.

* Esnaf kredilerinin geri ödemeleri ertelenecek.

* Acil destek paketi hazırlanacak.

* İşyeri ve araç zararlarının karşılanması için destek sağlanacak.

sel-destekleri2

DESTEK ÖDEMELERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Söz konusu destek ödemeleri sel felaketi yaşanan bölgelerdeki halk için geçerli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği görselde bu bölgeler; Düzce için Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım, Uğurlu ve çevre köyleri olarak açıklandı.

Artvin'de yaşanan sel felaketinde ise Arhavi ve Murgul ilçeleri etkilenmişti. En fazla zarar ise Rize'de görülmüştü. Rize'nin Güneysu ilçesi, Çayeli ilçesinin Büyükköy ve Madenli beldeleri ile köyleri, Merkez'e bağlı Muradiye ve Salarha beldeleri ve çevre köyleri, Ardeşen ilçesi Tunca beldesi ve çevre köyleri; Fındıklı, Kalkandere ve Pazar ilçesi sel felaketinden doğrudan etkilenmişti. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından  ilan edilen desteklerden faydalanabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@