Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriyelilere Güvenli Bölgede Bahçeli Evler Yapılsın

Türkiye'de Suriyeli sayısı her geçen gün artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya adeta meydan okuyarak güvenli bölge çağrısı yaptı.

GÜNDEM 06.09.2019 - 12:45 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye'de Suriyeli sayısı her geçen gün artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya adeta meydan okuyarak güvenli bölge çağrısı yaptı. Türkiye'nin daha fazla dayanacak gücü kalmadığını söyleyerek güvenli bölge kurulmazsa sınır kapılarını açabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da düzenlenen İl Başkanları Toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında büyük yankı uyandıran açıklamalarda bulundu. Güvenli Bölge Yapılmazsa Sınır Kapılarını Açarız! Türkiye'de yaşayan Suriyeliler hakkında önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu hakkında Avrupalıların vermiş olduğu sözleri tutmadığını belirterek Türkiye'nin artık dayanacak gücü kalmadığını söyledi. Bir an önce Suriye'de verilen güvenli bölge sözünün tutulmasını isteyen Erdoğan verilen sözlerin tutulmaması durumunda sınır kapılarını açacaklarını söyledi. Suriyelilere Güvenli Bölgede Bahçeli Evler YapılsınCumhurbaşkanı Erdoğan Suriyelilerin kendi geçimlerini sağlayabilmeleri amacı ile bahçeli evleri yapıldığı ve tarlaların olduğu güvenli bir bölgeye yerleştirilmesi gerektiğini belirten Erdoğan  "Suriye'de Güvenli Bölge olmazsa, kapıları açmak zorunda kalabiliriz.Avrupa söz verdiği yardımları vermedi. Güvenli Bölge'de Suriyelilere 250-300 metrekare evler yapsak, çevresinde de 100-150 metrekare bahçesi olsa. Orada ekip biçseler; hiç olmazsa bu insanlar hazır balık değil, balık tutmayı öğrenirler" diyerek son bir çağrıda bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Blöf Yapmıyoruz" Bugün konu hakkında yen bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün yapılan açıklamaların bir tehdit ya da blöf olmadığını söyleyerek tamamen gerçeği yansıttığını dile getirdi.  Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@