Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Gece Yarısı Atanmıştı! Yeni Maliye Bakanı Nebati'den İlk Açıklama Geldi

2 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Lütfi Elvan'ın görevden af talebi kabul edilirken yerine Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atanmıştı.

Finans 02.12.2021 - 09:19 02.12.2021 - 09:19 Gülcan Özer

Uzun süredir siyaset kulislerinde görevinden istifa ettiği iddiaları ile adı geçen Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın görevden af talebinde bulunduğu konuşuluyordu. Dün gece yarısı yayımlanan Resmi Gazete ile söz konusu iddialarin gerçek olduğu ortaya çıktı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 2 Aralık 2021 Perşembe tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Görevden Affını İsteyen ve Görevden Af Talebi Kabul Edilen Lütfi ELVAN’dan Boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin NEBATİ’nin Atanması Hakkında Karar (Karar: 2021/573) kapsamında Lütfi Elvan görevinden alındı. Lütfi Elvan'ın görevinden alınmasının ardından boşalan bakanlık koltuğuna ise hali hazırda bakan yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nureddin Nebati atandı. 

YENİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ !

Zaten kulislerde uzun süredir dillendirilen Lütfi Elvan'ın görevden alınma haberinin ardından gözler yeni bakan olarak göreve getirilen Nureddin Nebati'ye çevrilmişti. Nureddin Nebati sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesaj ile görevden sonraki ilk açıklamasını yaptı. 

Nebati yapmış olduğu paylaşımında "Rabbim, kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. İşimizde bize doğruluk ver, bizi muvaffak kıl. Sn. Cumhurbaşkanımızın şahsımı layık gördüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini hayırla ifa etmeyi, bize gösterdiği güvene layık olmayı Rabbim nasip etsin inşallah" diyerek göreve gelmesinin ardından ilk paylaşımını gerçekleştirmiş oldu. 

nureddin nebati ilk açıklama

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebeti kimdir, kariyeri ve geçmiş görevleri içinTIKLAYINIZ....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@