Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk Müteahhitleri Adına İftihar Edeceğimiz Eser Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk müteahhitler ve Türk mühendisler tarafından inşa edilen Senagal Stadyumu hakkında "Türk müteahhitleri adına iftihar edeceğimiz, örnek göstereceğimiz bir eser oldu" dedi.

Emlak Haberleri 23.02.2022 - 14:59 23.02.2022 - 14:59 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 ülkeden oluşan Afrika Ziyaretini tamamladı. Son ziyaretini iptal eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret sonrası Türkiye'ye dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklamaları genellikle yurtdışı kaynaklı gelişmelerden oluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Müteahhitlerince inşa edilen Afrika'da ki stadyum hakkında konuştu. 

İFTİHAR EDECEĞİMİZ BİR ESER OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamasında Senegal Stadyumu hakkında konuştu. Hem Senegal Stadyumu hemde Dakar Büyükelçili binası açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan iki eser için de övgüyle bahsetti. Erdoğan konuya ilişkin "Kıtada 1962 yılında faaliyete geçen ilk diplomatik misyonlarımızdan olan Dakar Büyükelçiliğimizi böylece konumuyla, mimarisiyle, müştemilatıyla devletimize layık bir hizmet binasına kavuşturmuş olduk. 50 bin kişilik Senegal Stadyumu ise Türk müteahhitleri adına iftihar edeceğimiz, örnek göstereceğimiz bir eser oldu." dedi.

Senagal stadyumuna ilişkin de bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senagal'in Afrika Kupasını aldıktan sonra bu eserin açılmasının farklı bir atmosfer oluşturduğunu söyledi. Erdoğan stadyumun açılışına ilişkin konuşmasında "Senegal'in Afrika Uluslar Kupası'nı kazanmasının hemen ardından bu stadyumun açılması bu törene farklı bir atmosfer kattı. Ayrıca stadyum açılışı vesilesiyle Senegal'de bulunan diğer devlet başkanlarıyla da bir araya geldik." şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@