Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomisi Toparlanma Sürecini Geride Bıraktı Şahlanış Dönemine Girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi gündemine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında, Türkiye ekonomisinin toparlanma sürecini geride bıraktığını ve şahlanma sürecine girdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Ekonomisi Toparlanma Sürecini Geride Bıraktı Şahlanış Dönemine Girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan göçmen, güvenlik ve ekonomi başlıklarına dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan katıldığı programda yaptığı açıklamalaraında son işsizlik rakamlarına değinerek yeni sürecin başladığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EKONOMİ AÇIKLAMASI

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi 26 Yeni Fabrika ve Altyapıların Açılış Töreni düzenlendi. Tören kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan göçmen konusu üzerinde durdu. Daha sonra muhalefet kanadından gelen tepkilere yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi başlıklarını ele aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan tüm olumsuzluklra rağmen refah düzeyinin artırılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Konuşmasının devamında çok sayıda ülkede ticaretin durma noktasında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte ise Türk İş dünyasının yatırımlarına hız verdiğini ifade etti.

Bu noktada muhalefet kanadından gelen eleştirilere atıfta bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esasen bu üretim tesisleri ülkemizin gücü ve potansiyelinin yanında sürekli yandık, bittik diyenlere verilmiş en güzel cevaptır. Türkiye, ekonomide, üretimde, tarımda, ticarette başarı çıtasını her geçen gün yukarı taşımaktadır. Toplamda 1 milyar 600 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçen bu fabrikalar salgın döneminde 1670 kardeşimize iş imkanı sundu." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Türkiye'nin köklü bir dönüşüm sürecinde olduğunu ifade ederek Türkiye ekonomisinin uzun zaman sonra kendi mecrasını kendi gücüyle buluyor dedi. Tüm verilerin yaşanan değişimi gösterdiğini de sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya konomisinin yüzde 3 küçüldüğü, küresel ticaretin yüzde 10 daraldığı ortamda Türkiye'nin büyüdüğünü söyledi.

İhracat rakamları, büyüme oranlarına dair verileri paylaşan Erdoğan, Türkiye'nin ayağına vurulan prangaları parçaladığını artık yeni bir lige yükseldiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ise "Geçtiğimiz hafta açıklanan haziran ayı işsizlik rakamlarında işsizlik rekor düşüşle yüzde 10,6’ya geriledi. Türk ekonomisi toparlanma sürecini geride bırakarak atılım ve şahlanış dönemine girdiğini ispatlamış oldu.Bu gerçeği uzun süredir ülkemize tarafgir davranan yabancı kuruşlar da kabullenmeye başladı." ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER