Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Bin Öğretmen Ataması Müjdesi! Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atama bekleyen öğretmenlere müjde verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklama ile 15 Bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

Gündem 08.09.2021 - 20:46 08.09.2021 - 20:53 Engin Uzunoğlu

Atama bekleyen nöğretmenlere müjdeli haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süredir ek atama isteyen öğretmen adaylarına bekledikleri haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre 15 Bin yeni, öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı'nda ataması gerçekleştirilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek öğretmen atamalarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjdenin duyurusunu yapmak istiyorum. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli ve nitelikli eğitim almalarını sağlayabilmek adına 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun.” 

erdoğan öğretmen ataması açıklaması

20 BİN ÖĞRETMENİN ATAMASI YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz hafta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde, “2021 Yılı Öğretmen Atama Töreni” yapılmış ve burada 20 Bin yeni öğretmenin ataması gerçekleştirilerek Millİ Eğitim bakanlığı bünyesinde görevlendirilmeleri sağlanmıştı. O atamalarla Türkiye'de atanmış öğretmenlerin sayısı 1 Milyon 137 Bin olmuştu. Bu atamalara şimdi 15 Bin yeni öğretmen daha eklenecek. 

MEB 15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

15 Bin öğretmen atamasının ne zaman ve ne şekilde yapılacağı konusunda ise henüz bilgiler netleşmedi. Bu konuda Milli Eğitim bakanlığı'nın bir çalışma yapacağı ve ihtiyaca göre önce branş dağılımı gerçekleştirp verilen kadroları belirleyeceği bildirildi. Ardından Eylül ayı içerisinde 15 Bin yeni öğretmen ataması için duyuru yapılacak.

Bu atamalara ilişkin başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağı da bu duyuru ile kesinlik kazancak. Ardından ise kısa bir süre içerisinde ek öğretmen atamaları sonuçlandırılarak 15 Bin yeni öğretmenin görev yerlerine gitmeleri sağlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@