Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2 Müjde! Ekonomi Konuşmasında Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulunduğu konuşmasında cari fazla verileceğini ifade ederek piyasalara umut verdi. Erdoğan konuşmasında ayrıca burs müjdesi verdi.

Gündem 28.12.2021 - 15:34 28.12.2021 - 15:34 Mustafa Karagöz

TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem teknoloji adına atılan adımları hemde ekonomi başlıklarını kapsayan bir konuşma gerçekleştirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BURS MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının başında bilim konusunda açıklamalarda bulundu. Konuşmasının devamında Türkiye'de bilim ve inovasyon çalışmalarına dair bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan başlatılan Milli Teknoloji Hamlesini hatırlattı. 

Konuşmasının bu bölümünün ardından eğitim öğrenim alanında sağlanacak yeni bir burs çalışması konusunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilim insanlarımıza destek olmak boynumuzun borcudur dedi. Daha önce Aziz Sancar adına başlatılan doktora bursunun Ocak 2022'de devreye gireceğini söyledi. Bu bursa ek olarak ayrıca yeni bir burs programı verileceği hatırlatılarak "Yeni bir burs programını daha duyurmak istiyorum. Bilim alanındaki çok kıymetli çalışmaları ile bilinen Prof.Dr. Fuat Sezgin hocamız adına burs programı açıyoruz. Bilim insanlarımıza bu burs ile destek vereceğiz." açıklaması geldi. 

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN

Ekonomi ve sanayi alanına dair konuşmasında ise; ekonomik veriler hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sanayide parmakla gösterilen ülkeler arasında yer almak için vargücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Buradan bütün dünyaya seslenerek şunu söylemek istiyorum: Bizi izlemeye devam edin." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin sürekli vites yükselterek yoluna devam ettiğini ifade ederek bir önceki sene olduğu gibi bu senede pozitif büyüme yakalanacağını bildirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@