Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan haftasonu Atama Kararnamesi! O isimlerin tümü görevden alındı

23 Nisan tarihli Resmi Gazete'de çeşitli kurumların önemli noktalarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni atadığı görevden aldığı isimler.

Gündem 23.04.2022 - 08:59 23.04.2022 - 09:07 Mustafa Karagöz

23 Nisan 2022 Tarihli ve 31818 Sayılı Resmî Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu atamalar ile görevden almalara ilişkin kararname yayımlandı. Kararname ile Basın İlan Kurumu, Aile Bakanlığı, Tür Patent Kurumu gibi birçok önemli kurumda görev değişiklikleri oldu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GÖREVDEN ALMALAR, YENİ ATAMALAR

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne Cavit ERKILINÇ atanmıştır.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı 1. Hukuk Müşaviri Hülya Deniz YILDIRIM görevden alınmış ve bu suretle boşalan 1. Hukuk Müşavirliğine Bilal Nuri KESTİOĞLU atanmıştır.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Başkanlığına, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Nurettin Nezih ANOLAY görevlendirilmiştir. 

Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Nöroloji Üyeliğine, Uzm. Dr. Ahmet HAKYEMEZ görevlendirilmiştir.

Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Diş Hekimliği Üyeliğine, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cudi BALKAYA görevlendirilmiştir.

Adli Tıp Kurumu Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine, Doç. Dr. Yalçın BÜYÜK atanmıştır.

Türk Patent ve Marka Kurumunda açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine Alim POLAT atanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Malatya ti Müdürlüğüne, Karabük İl Müdürü Galip SÖKMEN atanmıştır.

Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılıklarına, Bedri Sinan GÜL ve Mustafa BAKIR atanmıştır. 

Çevre Bakanlığı İl Müdürlüklerine Atama

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Türkmen HACIHALİLOĞLU, Ardahan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bahtiyar TOPAL, Çankırı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Selim BOYRAZ,, Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Uşak Çevre ve Şehircilik 11 Müdürü Mehmet Fatih Namık ÖZTÜRK, Karaman Çevre ve Şehircilik 11 Müdürlüğüne, Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret ONHAN, Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Şenol AYYILDIZ, Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Niğde Çevre ve Şehircilik tl Müdürü Hamdi Görkem GENÇTÜRK, Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin ŞEKER,  atandı. 

Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, Kemal MADENOĞLU atanmıştır.

Tercüme Dairesi Başkanlığına, Osman Rıza YAVUZALP atanmıştır.

Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Fatih ÖZTÜRK atanmıştır.

Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Şükrü İLHAN atanmıştır.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Tülay ARSLAN görevden alındı.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşavirliğine Alper BARAN atanmıştır.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan 8. Bölge Müdürlüğüne 11. Bölge Müdürü Hadi BİNGÖL atanmıştır.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılığına, Fatih ŞAHİN atanmıştır. Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan GENCAN görevden alınmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Emre DURU atanmıştır.

Ankara İl Müdürlüğüne Muhammed POLAT atanmıştır. Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun SEÇKİN, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya ERDURMUŞ, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin ÇAĞLAYAN ÖZCAN, Strateji Geliştirme Başkanı Volkan KOÇ, görevden alınmıştır.

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğüne Mustafa TURAN atanmıştır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@