Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan Göçmenler, Zorunlu Aşı, Yüz Yüze Eğitim Ve Erken Seçim Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı erken seçim, göçmen sorunu, okulların açılması, zorunlu aşı gibi konularda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afgan Göçmenler, Zorunlu Aşı, Yüz Yüze Eğitim Ve Erken Seçim Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir televizyon programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Canlı yayında merak edilen konularda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan çok kritik mesajlar verdi.

AFGAN GÖÇMEN AÇIKLAMASI

Türkiye'ye yoğun şekilde gelen göçmenler hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Düzensiz göçün engellenebilmesi için çok büyük bir çaba ortaya koyuyoruz. Şimdi sınır güvenliği için farklı uygulamaları devreye soktuk. Sınırlarımız tamamen duvarlarla örülecek. Ağrı ve Iğdır'da bu açlışmaları tamamladık. Hakkaride ise çalışmaların yarısına geldik. Van'da da bu konuda bir açlışma yürütülüyor. Şu anda 157 kilometrelik duvar örüldü. Kalanını da hiç vakit kaybetmeden bitireceğiz.

Bu duvarlar sadece göç için örülmüyor. Aynı zamanda terör için de yapılan bir uygulama. Duvar örmekle iş bitiyor mu? Hayır biz termal kameralarla buraları sürekli takip ediyoruz. Aydınlarma sistemi de yapıldı. 79 kilometrelik bir alanda düzensiz göç hareketlerini takip ederek anında müdahalede bulunuyoruz.” dedi.

ZORUNLU AŞI OLACAK MI?

Koronavirüs aşısının zorunlu olup olmayacağı hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda ülkemizde vatandaşlarımıza 86 milyon doz aşı yapıldı. İnşallah vaka sayılarını da düşüreceğiz. Aşı yaptırma konusunda benim tavrım gayet net. Ben 3 doz aşısını yaptırmış bir Cumhurbaşkanı olarak milletimizin karşısındayım.

Zorlama ile aşı yapılması konusunda kişisel düşüncem sorulacak olursa bunu doğru bulmadığımı ifade edebilirim. Ancak bugün hastanelere başvuranlara, yoğun bakımlarda yatanlara bakıldığında hep aşı yaptırmayan vatandaşlarımız olduğunu görüyoruz. Aşı karşıtlığı kampanyalarını doğru bulmuyorum. Vatandaşlarımız aşı yaptırmayabilirler, bu onların kararıdır. Ancak başkalarının hayatına dokunmayı kabul edemeyiz.” ifadelerini kullandı.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Okulların açılması konusunda da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüz yüze eğitime inşallah başlıyoruz. Milli Eğitim Bakanımız ile dün görüştüm. Yüz yüze eğitime başlayacağız ve yavrularımız öğrenmenlerine, okullarına kavuşacaklar. Bu konuya özel bir ehemmiyet veriyoruz.” dedi.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Muhalefetin erken seçim çağrılarını da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim gündemimizde erken seçim hiç olmadı. Seçimler haziran 2023'te tam zamanında yapılacak. Muhalefetin başka işi gücü yok. Sabah kalkıyorlar erken seçim, akşam yatıyorlar erken seçim. Konuşmakla erken seçim olacağını zannediyorlar.

Bu muhalefetin erken seçim istediği ülkeyi yönetmeye talip olduklarından falan değil. Onların dertleri Türkiye'yi yolundan döndürmek, hedef saptırmak. Bunların ükleye bir katkısı var mı? Bizim bu ülke için işimiz var, çalışıyoruz. Onlar erken seçim rüyalarını görsünler biz Türkiye'yi daha ileriye taşımanın derdindeyiz.” ifadelerini kullandı.