Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara'ya 6 Yeni Metro Hattı Müjdesi Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti'nin 24 Haziran seçim beyannamesini açıklarken yeni metro hatları müjdelerini verdi.

Emlak Haberleri 24.05.2018 - 16:39 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti'nin 24 Haziran seçim beyannamesini açıklarken yeni metro hatları müjdelerini verdi. 

Yapımı yıllarca süren ve çok sayıda caps konusu da olan Keçiören metro hattı için uzun süredir beklenen yeni güzergahları duyuran Erdoğan 6 yeni metro güzergahı yapılacağını duyurdu.AKM - Gar - Kızılay Metrosu 2021 Yılında Bitecek Uzun süredir beklenen AKM - Gar - Kızılay metro hattı içinde açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hatta çalışmaların 2021 yılında tamamlanacağı müjdesini verdi.Etlik Şehir Hastanesi Metrosu Yapılacak Bu hatta ek olarak Ankara Gar ile Ankara Ovacık Forum arasına da toplam uzunluğu 12 km olması planlanan Etlik Şehir Hastanesi metro hattı inşa edilecek. Yine Keçiören Kuyubaşı metro hattı ile Gar arasına yeni metro hattı ile 13 km. lik yeni ray sistemi kurulacak. Bu sayede Keçiören metrosu 25 km. uzatılmış olacak.AŞTİ ve ODTÜ Arasına Da Yeni Metro Hattı Eklenecek ODTÜ ve AŞTİ arasına 5 km uzunluğa sahip olan Batı Hattı eklenirken Dikimevi ile Natavega Çevreyolu arasına 10 km uzunluğa sahip olan Doğu hattı eklenecek. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@