Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a 1 Milyon TL'lik Tazminat Davası

CHP Milletvekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yapmış olduğu açıklamaların ardından tazminat davası açıldı.

GÜNDEM 05.03.2020 - 09:22 15.07.2021 - 00:09

CHP Milletvekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik yapmış olduğu açıklamaların ardından tazminat davası açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özkoç'a 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı. CHP'li Vekil Özko. hem sosyal medya hesabından hemde TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmişti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un yapmış olduğu konuşması konuşulmaya devam ediyor. TBMM'de yapmış olduğu konuşmasınad Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklamalarda bulunan Özkoç'un konuşması TBMM'nin karışmasına ve kavga çıkmasına neden olmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında soruşturma başlattı. Bu haberin ardından yeni gelişme ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakaretten Engin Özkoç'a 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı. ENGİN ÖZKOÇ'A 1 MİLYON TL'LİK DAVACHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de yapmış olduğu konuşmasında kürsüde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik bazı ifadeler kullandı. Bu ifadeler sonrası TBMM'de tansiyon yükseldi ve milletvekilleri arasında kavga çıktı. Yaklaşık yarım süren kavganının ardından ise olayın hukuki yönüne dair yeni gelişmeler kamuoyu ile duyuruldu. Bu noktada gelen ilk açıklamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Engin Özkoç'a Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan soruşturma başlattığı belirtildi.TBMM'de yapılan konuşma ve ardından yaşanan olayların ardından konuya ilişkin bir diğer bilgi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geldi. Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li Engin Özkoç'a 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtığı ifade edildi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@