Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Deprem Vergilerinin Hangi Amaçla Kullanıldıklarına İlişkin Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem vergilerinin kullanım yerlerine dair süren tartışmalara ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 04.02.2020 - 16:45 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem vergilerinin kullanım yerlerine dair süren tartışmalara ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Deprem vergilerinin bundan önce hangi amaçla kullanıldıysa o amaçla kullanılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle israf olmadığını belirtti.

Son günlerde siyaset gündeminin en çok konuşulan konulardan olan deprem vergisi kullanımlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklamalar geldi.Ukrayna temasları sonrası uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun bu yönde sormuş olduğu soruya yanıt verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları. DEPREM VERGİLERİ HANGİ AMAÇLA KULLANILDI?Bir basın mensubu sorusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin ilk açıklamasını hatırlattı. Bu kapsamda yapılan açıklamaların başka yerlere çekildiğini belirten basın mensubu konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşüncelerini sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan soruya yanıtında ilk açıklamasında başka tarafa çekilen cümlesinde ne demek istediğini açıklayarak şu ifadeleri kullandı."Bunlar ne için verilmişse, verildiği yere harcanacaktır" dedik. Nitekim biz bu konularda en ufak bir suiistimale gidemeyiz. Geçmişten bu yana da bunlar hangi amaçla verilmişse aynen o amaca yönelik olarak kullanılmıştır. Asla bu konularda bir israfa, suiistimale gitmek söz konusu değildir. Bunun inceliğini biz onlardan daha iyi biliriz. Çünkü biz helal haramı da iyi biliriz, nasıl bir kul hakkı olduğunu da iyi biliriz."Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Elazığ'da depremzede vatandaşlar için yapılacak çalışmalara da değindi. Bu alanda Çevre Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konut projeleri hakkında bilgi verdi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@