Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Ve Faiz Hakkında Yeni Açıklama!

Siirt'te Demokrasi Konuşmaları programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi açıklamaları yaparak dolar ve faiz yorumunda bulundu. 

Finans 05.12.2021 - 23:31 05.12.2021 - 23:31 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı açılışlara katılmak için gittiği Siirt'te kanaat önderlerinin ve STK'ların da iştirak ettiği Demokrasi Konuşmaları programında açıklamalarda bulundu. EKonomi alanında yeni değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan dolar kurundaki yükselişleri ve faiz indirimleri hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. 

TÜRKİYE EKONOMİSİNE YÖNELİK OYUNLAR OYNANIYOR

Türkiye ekonomisine yönelik bazı oyunların oynandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim milletimizin bütünlüğünü bozabilmek için oynanan tüm oyunların biz farkındayız. Bundan dolayı da her fırsatta tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bunları söyleyerek ülkemize dair oynanan oyunların farkındayız diyerek meydan okuyoruz.Türkiye'nin geldiği noktayı yok sayarak iç kavgalarla ülkemizi bataklığa itmeye çalışanlara fırsat vermiyoruz. Irak'ta, Suriye'de oynanan oyunları bizim de ülkemizde sergilemeye kalktılar ama biz bunun da üstesinden geldik bu odaklara izin vermedik." dedi.

MESELEMİZ YALNIZCA DOLAR VEYA FAİZ DEĞİL

Oynanan son oyunun ekonomi alanında olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemiz üzerine son olarak ekonomi alanında oyun oynayarak geliyorlar. Şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum. 2008 yılında çıkan küresel ekonomik krizin ülkemizi teğet geçeceğini söylemiştim. Bu söylediğim çıkmış ve ülkemiz etkilenmemişti. Bugün de meselemiz yalnızca dolar değildir, faiz değildir. Bunu anlamak için bir adım geriye çekilip akıl ve vicdan penceresinden fotoğrafa bakmamız gerekir." ifadelerini kullandı. 

YENİ EKONOMİ PROGRAMIMIZLA REFAHI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Türkiye'nin yeni bir ekonomi modelinde ısrarcı olmaya devam edeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasi özgürlük ile ekonomik özgürlük madalyonun iki yüzü gibidir. Biri olmadan diğerinin bir kıymeti olmaz. Biz iktidarımız boyunca vatandaşlarımızı nasıl özgürlüklerine kavuşturduysak ekonomide de bunu başaracağız. Ekonomide yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@