Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekonomi, Fahiş Fiyat Ve Yeni Kredi Destekleri Açıklaması! 150 Milyar TL Kaynak Ayrıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyat, stokçuluk, kredi konularında yeni açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi alanındaki merak uyandıran sözleri...

Finans 14.04.2022 - 21:40 14.04.2022 - 21:40 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaflar ile iftarda bir araya geldi. İftar programında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen ekonomi açıklamalarınas imza attı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatlar, stokçuluk ve kredi açıklamaları...

FAHİŞ FİYAT AÇIKLAMASI, YENİ CEZALAR YOLDA!

Fahiş fiyat artışları konusunda meselenin hukuki olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fahiş fiyat artışları husususnda yaşanan meselelerin çoğunluğu hukuki değil tamamen ahlaki sebeplere dayanıyor. Bunun için de yaptırım imkanlarımız oldukça sınırlı. Ahlakı ve değeri olmayana, gözünü para hırsı bürümüş insana ne deseniz boş. Tabii bu bizim elimiz kolumuz bağlı bir şekilde oturacağımız anlamına gelmiyor. Fiyatları arttıranları, stokçuluk yapanları, vatandaşımızı fahiş fiyatlarla muhatap edenleri rahat bırakmayacağız. Bu yollara başvuranlara verilecek cezaları arttırıyoruz. İnternet üzerinden de yapılan satışlara da düzenleme getiriyoruz ve belirli sınırlamalar uygulamaya başlayacağız." dedi.

ESNAF DESTEKLERİ SÜRECEK

Esnaflara yönelik desteklerin süreceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Salgının etkisinin azalmasıyla ekmek teknelerinin başına yeniden geçen esnaflarımızı yeni gelişen şartlara göre farklı araçlarla desteklemeyi sürdüreceğiz. Bu konuda biz esnadfımızın yanında olduk. Halkbank'tan kullanılan kredilere 2020 yılında iki defa, 2021 yılında bir defa erteleme imkanı sağladık. Bu konuda tüm gücümüzle esnaflarımızın yanında pozisyon almaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

YENİ KREDİ DESTEKLERİ GELİYOR!

Kredi destekleri konusunda da yeni bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çeşitli sektörlere kredi destekleri veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Turiszm sektöründe döviz kazandırıcı hizmetlerde bulunan firmalara yüzde 9'a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli kredi desteği sağlıyoruz. Bunun yanıunda bir kredi desteği de ihracata dönük faaliyette bulunan işletmeler için getiriyoruz. Buna göre yine yüzde 9'a inen faiz oranıyla uzun vadeli kredi desteği sağlayacağız. Şu anda zaten yerli makine kullanımı, yurt dışı finansmanı ve bölgesel teşviklerle işletmelerimizi destekliyoruz." şeklinde konuştu.

Geniş bir tabana kredi desteği vermek için bütçe ayrıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Harcama mukabili ve belge karşşılığı kullandırılacak için 100 ilyar TL'si ihracat, 50 milyar TL'si turizmde kullanılmak üzere 150 milyar TL'lik bir finansman ayırdık. Bu finansmanın tamamı işletmelerimize uygun imkanlarla dağıtılacaktır." dedi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@