Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon açıklaması! Ne zaman düşeceğine dair tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşünde basın mensuplarına yapmış olduğu konuşmasında enflasyona dair açıklamalarda bulundu. Tek haneli enflasyon için zaman verdi.

Finans 30.04.2022 - 14:47 30.04.2022 - 14:47 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - 27 - 28 Nisan tarihlerinde Suudi Arabistan'a bir ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dönüş yolunda uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Konuşmasında siyasi gündem dışında yurtdışı gelişmeler, dış ilişkilerde yeni dönem konularını ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra ekonomiye değindi. Yüksek enflasyon oranlarının farkında olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan tek haneli enflasyon için tarih verdi. 

TEK HANELİ ENFLASYON İÇİN TARİH VERDİ

Enflasyon konusunda Türkiye'nin yaşadığı sorunların sadece kendisine özgü olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğanküresel ekonomideki bozulmaların etkisiyle gelişmiş ülkelerde de benzer sorunlar olduğunu söyledi Amerika ve Avrupa'da bazı ülkeleri örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan oralarda da en yüksek enflasyon seviyelerinin görüldüğünü söyledi.

Erdoğan dönemsel etkilerin de önemli olduğunu ifade ederek "Elbette bu sorunun bizim vatandaşlarımız açısından oluşturduğu sıkıntıların farkındayız ve bunların giderilmesi için ne gerekiyorsa onu yapmanın gayreti içindeyiz. Bütün gelişmeleri yakından takip ediyoruz, gerekli tedbirleri alıyoruz. Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz." dedi.

Enflasyon oranlarında hedefin aşağı çekilmesi olarak gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşüşün ne zaman olacağına ilişkin tarih verdi. "Attığımız, atacağımız adımlarla inşallah mayıstan sonra gerilemeye de başlayacaktır. Bunun yıl sonuna doğru daha olumlu istikamette neticeleneceğini söyleyebilirim."

"BİZ DÜŞÜRDÜK YİNE BİZ DÜŞÜRECEĞİZ"

Konuşmasının devamında insanımızın derdini, tasasını biliyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sorunların çözüme kavuşturulması için vatandaşların yanında oduklarını ifade etti. Milletimiz bu enflasyon sorununun da üstesinden AK Parti'nin geleceğini biliyor, diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyonun daha önce tek haneye düştüğünü yine düşürüleceğini ifade etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@