Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Enflasyon, Faiz ve Kur Açıklaması: Bu Çarkı Bozacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı 'na katıldı. Kredi faizleri, enflasyon ve dolar düşecek mi, son dakika faiz açıklaması ne?

Finans 26.12.2021 - 15:42 26.12.2021 - 16:05 Gülcan Özer

AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan son dönemde ülkenin bir numaralı gündem maddesi olan döviz kuru, enflasyon ve faiz konusunda bir kere daha açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kere daha "faiz sebep, enflasyon neticedir" tezini tekrarlarken hem faizleri, hem enflasyonu hem de kuru düşüreceklerini söyledi. Konuşması sık sık toplantıya katılan partililerin atmış oldukları sloganlar ile kesilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştirdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EKREM İMAMOĞLU ELEŞTİRİSİ: BUNUN ADI İSTANBUL'A İHANETTİR! 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından siyasi kariyerinde büyük bir hızla yükselen ve önce Başbakan sonra da Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü programını İstanbul'a ayırmıştı. AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında "Hani İBB'de personel fazlası vardı, israf vardı. Belediyenin borcunu 61 milyar liraya çıkardılar. Anlaşılan o ki 2024'e kadar borç 100 milyar liraya kadar yaklaşacaktır. Bu ihanettir. Yaptıkları hiç bir iş yok. Devam eden işleri bile sürdüremiyorlar.  İstanbul halkına yalan söylüyorlar. Önümüzdeki seçimde halk tüm yalanlarını yüzlerine vuracak" dedi. 

erdoğan ak parti konuşması

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA FAİZ, KUR VE ENLASYON AÇIKLAMASI GELDİ: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEDİ?

Yeni ekonomi programı hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için çalıştıklarını belirterek "Kurdaki spekülatif hareketler, Türkiye'yi hedeflerinden uzaklaştırmak gayesi taşıyor. Faiz, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Bu çarkı bozacak, milleti asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız" diyerek bir kere daha faiz sebep, enflasyon netice tezini gündeme taşıtı. 

Yüksek faizin zengini daha zengin, fakiri ise daha fakir yapacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşın ekonomik düzlüğe çıkmasını sağlamak adına bu çarkı kıracaklarını ve asli noktadaki hedeflere ulaşmalarını sağlamak adına gece gündüz çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@