Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT Açıklaması! EYT Kaç Kişi, EYT'nin Maliyeti Kaç Lira?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT açıklaması yaptı. AK Partili milletvekilleri ile özel bir toplantı yapan Erdoğan EYT liler için ne dedi?

GÜNDEM 15.05.2019 - 08:48 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT açıklaması yaptı. AK Partili milletvekilleri ile özel bir toplantı yapan Erdoğan EYT liler için ne dedi?

AK Partili milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT'liler hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan EYT İçin Ne Dedi 2019?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile ne yazık ki hükümet EYT'lilere kapıyı bir kere daha kapadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" dedi. Muhalefeti yapamayacağı sözler vermekle itham eden Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT'nin çıkması halinde sistemin çökeceğini söyleyerek şu anda mevcut bütçe ile böyle bir söz vermelerinin mümkün olmadığını söyledi. EYT Sayısı Kaç Kişi?Aynı toplantıda yer alan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklamasında EYT'ye takılan kişi sayısı olarak 1 milyon 300 bin kişi rakamını açıkladı. Yani ne yazık ki 1 milyon 300 bin kişi emekli olmak için aranılan tüm şartları yerine getirmelerine rağmen yapılan yasa değişikliği ile beraber yaş engeline takınmaları nedeni ile emekli olamıyorlar. EYT'nin Maliyeti Kaç Lira, EYT Çıkarsa Ne Olur?Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu EYT yasası çıkarsa devlete olan maliyeti de büyük bir merak konusu oldu. EYT'nin devlete maliyeti konusunda açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu rakamın 60 milyar lira olduğunu iddia etti. Yani EYT çıkarsa bu kanun değişikliği ile beraber Hazine'nin kasasına 60 milyar liralık ek yük getirecek. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@