Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faiz, Enflasyon ve Kur Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB 75. Yıl Genel Kurulu toplantısı kapsamında düzenlediği konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 02.05.2019 - 12:24 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB 75. Yıl Genel Kurulu toplantısı kapsamında düzenlediği konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 75. Yıl Genel Kurulu Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Bu Sıkıntılı Dönemi Beraber Atlatacak! Konu hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bazı sirk cambazları bu konuyla ilgili bile döviz rezervi için gayri samimi açıklamalar yapmak suretiyle olumsuz hava oluşturmanın gayreti içindeler. Türkiye'yi kur, faiz, enflasyon sarmalına hapsetmek isteyenlere karşı bu zaferi beraber kazanacağız.Son dönemde ardı ardına ülkemize ve milletimize kurulan tuzakların sebebi, ülkemize siyasi olduğu kadar ekonomik olarak da diz çöktürmektir. Seçimin birkaç ay öncesinde, patates soğan meselesini ne ile izah edeceğiz? Bunların hepsi siyasi müdahale anlayışı değil midir?Bütün bunların hepsinin nasıl çürütüldüğünü, o depolardan, ambarlardan nasıl çöplüklere götürüldüğünü hep birlikte gördük. Bunların ne adına, ne mesajlar verilmek istendiğini de hep birlikte milli bir mesele olarak görmeye mecburuz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Benim Faiz Konusunda Olan Hassasiyetim Bellidir" Son dönemde yükselen faiz oranları hakkında da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi faiz oranlarına karşı olan duruşunun belli olduğunu söyleyerek enflasyonu tek haneli rakamlara düşürdüklerini ve faiz indirimi yaptıklarını ancak yaşanan olumlu gelişmelerin ardından başlayan gezi olayları nedeni ile yeniden yükseliş yaşandığını söyledi. Türkiye ekonomisine karşı sürekli bir saldırı olduğunu söyleyen Erdoğan bugün gelinen durumun bu saldırılardan kaynaklandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında kur, faiz ve enflasyonu mutlaka indireceklerini söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@