Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faizlerin Düşürülmesi İlişkin Yeni Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir televizyon programında gündem ve ekonomi konularına dair gelişmeleri değerlendirdi.

GÜNDEM 06.01.2020 - 10:37 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir televizyon programında gündem ve ekonomi konularına dair gelişmeleri değerlendirdi. Bu konuda geçmişten hatırlatmalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecekte atılacak adımları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurtiçinde ve yurtdışında yaşanan gelişmeler ile Türkiye'nin genel gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FAİZ AÇIKLAMASIGenel gündem konularının yanı sıra ekonomi başlıkları üzerinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz konusuna değindi. Bu çerçevede şuan yeni parti kurma hazırlıkları içerisinde olan eski Maliye Bakanı Ali Babacan ve Mehmet Şimşek'i eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki isim için bunlar faizciydi ifadelerini kullandı. 2020 yılında ekonomi adına en önemli başlıklardan olan faiz konusunun geleceğine ilişkinde ipuçları veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizlerin devamlı düşmesini istediğini faizlerin düşmesi ile enflasyonunda düşeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Faiz Konuşması"2008'de demiştim ki 'Kriz bizi teğet geçer.' Şu an parti çalışması yapan arkadaşlar karşı çıkmışlardı. Çünkü talimatı IMF'den alıyorlardı.Ve inandığımı ben de kararlı bir şekilde sürdürdüm. Bunlar faizciydi. Ben faizlerin devamlı düşürülmesini istiyorum. Faiz sebeptir enflasyon neticedir ve doğru orantılıdır. Faizi düşürdükçe enflasyon da düşer"Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@