Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gece Yarısı Atamaları! Atama Karanamesi Resmi Gazete'de Yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla farklı kurumlarda çeşitli kademelerde yeni atamalar yapıldı. Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Gündem 03.12.2021 - 02:42 03.12.2021 - 02:42 Engin Uzunoğlu

Resmi Gazete'nin 3 Aralık 2021 tarihli sayısında Atama Kararnamesi yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararlarına göre hem Ticaret BakanlığI'nda hem de Diyanet İşleri Başkanlığı'nda farklı kademelerde atamalar yapıldı. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde de bir görevden alma yapıldı.

TİCARET BAKANLIĞI'NDA ATAMALAR YAPILDI!

Yayınlanan atama kararlarına göre Ticaret Bakanlığı'nda açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Suavi Önal, Tüketicinin Korunmasıve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne de Avni Dilber atandı. Ataması yapılan Avni Dilber aynı kurumda genel müdür yardımcılığı görevinde bulunuyordu. Yine Ticaret Bakanlığı bünyesinde bulunan İç Ticaret Genel Müdürlüğü'ne de Adem Başar'ın ataması yapıldı. Adem Başar da ataması yapılmadan önce İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nde genel müdür yardımcısı pozisyonunda görev yapıyordu.

atama kararları-3

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDA ATAMA KARARI İLE BATMAN MÜFTÜSÜ BELLİ OLDU

Atama Kararnamesine göre Diyanet İşleri Başkanlığı'nda açık bulunan Batman İl Müftülüğü'ne Nihat kök atandı. Nihat Kök artık Batman İl Müftüsü olarak görev yapmaya başlayacak.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NDA GÖREVDEN ALMA!

Öte yandan yayınlanan atama kararnamesinde bir de görevden alma kararı bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Okan Yılmaz da görevden alındı. Bu pozisyona herhangi bir atama şimdilik yapılmadı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan atama kararları ile ilgili kişilerin yeni görevleri başladı. Kamu kurumlarında bürokrat atamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılıyor. Kurumlardan ve bakanlıklardan gelen taleplere göre bu atamalara karar veriliyor. Uygun görülen isimlerin atamaları yapılarak kararlar Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe giriyor. Bu şekilde gerçekleşen atamalar gerçekleştirilip görevlendirmeler yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@