Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gelecek Partisine ve Davutoğlu'nun Açıklamalarına İlk Yorum

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi'ni kurmuş ve ilk açıklamalarını yapmıştı. Ahmet Davutoğlu'ndan gelen bu ilk açıklamalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından değerlendirildi.

GÜNDEM 18.12.2019 - 10:37 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi'ni kurmuş ve ilk açıklamalarını yapmıştı. Ahmet Davutoğlu'ndan gelen bu ilk açıklamalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından değerlendirildi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den ayrılmış ve Gelecek Partisi'ni kurmuştu.Gelecek Partisi'nin kuruluşu, öncesi ve sonrasında açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu, AK Parti adına çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Ahmet Davutoğlu'nun bu açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk değerlendirmesi geldi. CHP AĞZIYLA KONUŞUYORLAR YORUMUCumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına dair Gazeteci/yazar Abdulkadir Selvi'den bir yazı geldi. Abdülkadir Selci konuya dair yapmış olduğu haberinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Gelecek Partisi'ne ilişkin ilk yorumun, CHP ağzıyla konuşuyorlar, oldu. Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu şekilde bir değerlendirmede bulunmasının sebebi, başta Şehir Üniversitesi tartışmaları olmak üzere eski yol arkadaşlarının muhalif dili benimsemesi olarak gösterildi. Abdülkadir Selvi yazısında ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni parti kurduğu zaman, o dönem fikir ayrılığı yaşadığı Necmettin Erbakan hakkında hiç kötü yorum yapmadığını hatırlattı. Bu sayede belli bir kesimden önemli bir oy alındığının ifade edildiği haberde ayrıca Erbakan'ı rahmetle yâd etmeyi ve hatta cezaevine girme tehlikesi doğunca "eski hocası"nı kurtarmayı bildi, yorumu yer aldı. Haberin sonunda ise, "CHP'nin CHP ağzıyla konuşması normal de eski arkadaşlarının CHP ağzıyla konuşması Erdoğan'ı üzüyor olmalı." cümlesi yer aldı.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@