Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hazine Arazisi Kiralayan Çiftçilere Kira Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan hazine arazisi kiralayan çiftçilerin kira artış oranlarında indirime gidildiğini duyurdu. Hazine arazisi kira artışı yüzde 22 yerine yüzde 9 oranında olacak.

Emlak Haberleri 04.01.2022 - 15:39 04.01.2022 - 15:40 Mustafa Karagöz

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanlığı toplantısı gün içerisinde düzenlendi. Toplantı kapsamında yer alan ve kapsamlı bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomi ve siyaset konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında ayrıca sağlanan devlet destekleri hakkında da alınan son kararları vatandaşlar ile paylaştı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TARIM ARAZİSİ KİRALAYAN ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Ekonomiye dair yapılan açıklamaların bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralık ve ocak döneminde hazırlanan destek paketleri hakkında bilgi verdi. Birçok alanda vatandaşlara destek sağlandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırlanan son desteğin tarım arazisi kiralayan çiftçiler için olduğunu söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 55 bin çiftçiyi kapsayan düzenleme ile tarım arazisi kiralarında uygulanacak olan zam oranının düşürüldüğünü söyledi. 

Uygulanacak olan indirimlere dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hazine'ye ait tarım arazilerini kiralayan 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini yüzde 22'den yüzde 9'a indiriyoruz. Yeni Hazine arazisi kiralayacak çiftçilerimiz de yararlanabilecek." ifadelerini kullandı. 

DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca döviz kuruna değindi. Döviz kuru üzerinde oluşan köpüğün alındığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "Vatandaşlarımızı ne döviz kurundaki dalgalanmanın ne fahiş fiyat artışlarının yükü altında bırakmamakta kararlıyız. Açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kuru üzerindeki köpüğü almıştık. Enflasyon üzerindeki köpüğü de alarak ülkemizi hak etmediği görüntüden kurtaracağız." açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan en zorunun geride kaldığını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@