Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib Operasyonu için 'Savaş' İfadesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ateşkesin sağlanması adına İdlib'te gerçekleştirilen askeri operasyonlar için savaş ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 21.02.2020 - 15:13 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ateşkesin sağlanması adına İdlib'te gerçekleştirilen askeri operasyonlar için savaş ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Esed unsurlarına bağlı güçlere operasyonun ilk gününde verdirilen zayiata ilişkin de bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Konuşmasında Suriye'de devam askeri operasyonlar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimr Putin ile bir görüşme gerçekleştireceğini açıkladı. İDLİB OPERASYONU İÇİN SAVAŞ İFADESİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazının ardından yaptığı konuşmasında öncelikle Suriye Rejiminin operasyonun ilk gününde yaşadığı sonuçları açıkladı. Bu çerçevede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gözlem noktasına düzenlenen saldırıda iki askerimizin şehit olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu bilgileri paylaştı."Dün 2 şehit verdik. Ama onlar da 150 kayıp verdi, ayrıca 12 tank, 3 zırhlı araç, 14 top obüsü ve 2 doçkalı pikap imha edildi."Konuşmasının devamında İdlib Operasyonuna dair dikkat çeken bir ifade eden kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlip'de şuan operasyonlar devam ediyor, ben savaş diyorum." dedi.ERDOĞAN PUTİN GÖRÜŞMESİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında ayrıca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile akşam saat 18.00'de bir görüşme gerçekleştireceklerini de duyurdu.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@