Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'de Kentsel Dönüşüm ve Yüksek Hızlı Tren Hattı Müjdesi

İzmir Bayraklı'daki 'Deprem Konutları Temel Atma Töreni ile İzmir Göztepe Stadyumu açılış etkinliklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'de Kentsel Dönüşüm ve Yüksek Hızlı Tren Hattı Müjdesi

İzmir Bayraklı'daki 'Deprem Konutları Temel Atma Töreni ile İzmir Göztepe Stadyumu açılış etkinliklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törenler kapsamında yapmış olduğu konuşmaısnda ise İzmir'de devam eden ve yeni başlayacak projeler hakkında bilgi verdi.

İZMİR'E KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir genelinde devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında İzmir'de yaşanan depreme ve sonrasında başlatılan projelere değindi. 7 ayrı alanda hızla konut projelerinin hayata geçirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk etapta 1444 konut ve 208 konut ile rezerv alanında yapılacak 309 konutun temelinin atıldığını duyurdu.

Konuşmasının devamında Bayraklı’da inşa edeceğimiz konutları İzmir’in ihtiyaç duyduğu stok dönüşüm konutları olarak da kullanacağız diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan devam edecek kentsel projelerine ilişkin şu açıklamalarda bulundu.

"Son 8 yıldır İzmir’de riskili yapı olarak tespit edilen 20 bine yakın binadan 18 bine yakınının yıkımını gerçekleştirdik. Yerinde gerçekleşen deprem dönüşümü 75 bin metrekarelik alanda yürütülüyor. Yatırım değeri 800 milyon lira. Depremin ardından sadece yaraları sarmakla kalmayıp kentsel dönüşüm çalışmalarını da hızlandırdık."

YÜKSEK HIZLI TREN HATTI

Hızlı tren hattı konusunda da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan projenin ne aşamaya geldiğini duyurdu. İzmir Ankara yüksek hızlı tren hattının yapımının devam ettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan diğer projeleri de bir bir açıkladı. İzmir genelinde devam eden ve başlayacak projeler hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Halkapınar Otagar metro hattının yakında ihalesine çıkıyoruz. Şehrimize yakışan bir hizmet projesi olduğunu düşündüğüm İzmir Körfez Geçişi projemizin etütleri bitti. İmar planı çalışmaları ise sürüyor. Adnan menderes Havalimanı’nı baştan sona yeniledik ve şu anda hizmetinizde." dedi.

Emlak365.com

SONRAKİ HABER