Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Revizyonu Mesajı! Kabinede Yeni Değişiklikler Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada kabinede yeni revizyon sinyalleri verdi. Kabinede yeni değişiklikler olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Revizyonu Mesajı! Kabinede Yeni Değişiklikler Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde toplanan kabine toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna açıkladı. Kritik kararların altına imza atılırken Adalet Bakanlığı görevinden affını isteyen Abdülhamit Gül'ün yerine atanan Bekir Bozdağ değişikliğine dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli bir değerlendirme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarla kabinede yeni değişiklikler olabileceğine dair de sinyaller verdi. Kabinede yeni değişiklikler yapılacak mı? Hangi bakanlar görevden alınıp yerlerine kimler getirilecek?

KABİNE REVİZYONU MESAJI

Yapılan son kabine değişikliğini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabinede revizyon normaldir. Bayrağı teslim alan arkadaşımız yeni enerji, vizyonla hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdürmektedir. Yeni yönetim sisteminin ilk kabinesini kurduğumuz 2018 yılından bu yana 6 bakanımız değişti. Bundan sonra da elbette gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz. Bizim için asıl hedef ülkemizi 2023 hedefine ulaştırmak, gençlerimize büyük ve güçlü Türkiye'yi emanet etmektir." dedi.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ SİNYALİ

CUmhurbaşkanı Erdoğan kabinede yeni değişiklikler için de sinyal verirken, "Hepimiz faniyiz, insanlar gelir geçer, önemli olan şu gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hangi görev, unvan, sorumluluk mevkiinde bulunursak bulunalım, bunu başarabilirsek ne mutlu bize. Tuğla üstüne tuğla koymadıkları halde ekmeğini yediklerini, suyunu içtiklerini, havasını soludukları vatanlarına layık olamayanlar da var. Kabine değişiklikleri her zaman olabilir. Bunda garipsenecek bir durum yok. bu ülkeye hizmet etmeyi vatanını seven herkes ister.Bir değişikliği gerekli görürsek bunu yaparız ve muhalefet ne der diye de bir an olsun diye düşünmeyiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilerleyen günlerde kabinede değpişiklik yapıp yapmayacağı hemen Ankara kulislerini hareketlendirirken bazı bakanlıklar üzerinde tartışmalar yapılmaya başlandı.