Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kamu İşçilerine Müjde! İşçi Maaşlarına Ek Zam Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu işçileri için ek zam müjdesi verdi. Kamu işçilerinin maaşlarına yüzde kaç ek zam yapılacak? Kamu işçilerinin ek zam düzenlemesi ne zaman yapılacak?

Finans 26.01.2022 - 23:45 26.01.2022 - 23:45 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de çalışanların maaşlarında ek artışlar yapılmaya devam ediliyor. Bir süre önce memurların ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 2,5 oranında ek zam yapılmasına dair karar alınmıştı. Bu yönde düzenleme TBMM'de yasalaşarak yürürlüğe girmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şimdi aynı şekilde ek zam müjdesini kamu işçileri için verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalara göre kamu işçilerinin maaşlarına ek zam yapılması yönünde karar alındı.

KAMU İŞÇİLERİ İÇİN EK ZAM AÇIKLAMASI

Kamu işçilerinin maaşlarına ek zam müjdesi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İşçilerimizin toplu sözleşmelerinde ortaya çıkacak enflasyon farkı maaşlarına zaten eklenecektir. Buna bir de memurlara yaptığımız gibi ilave yüzde 2,5 zam ekliyoruz. Yaklaşık 700 bin kamu işçisini doğrudan ilgilendiren bu artış için gerekli düzenleme kısa sürede yapılacaktır. Özel sektörün de bu yönde bir uygulama yapmasını temenni ediyorum." dedi.

TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI AÇIKLAMIŞTI

İşçilerin maaşlarına yapılacak olan ek zam ile alakalı olarak TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay bugün bir açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ek zam taleplerine dair görüşmeler yapıldığını ve bu konuda karar alındığını duyuran Ergün Atalay kamu işçilerine yüzde 2,5 oranında ek zam yapılacağını ilan etmişti. Ergün Atalay bu konuda açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'In yapacağını ilan etmişti.

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNE ZAM YOK!

Memurlara, memur emeklilerine, kamu işçilerine yapılan yüzde 2,5 ek zam ile alakalı olarak yaşanan sevindirici gelişme SSK ve BAĞKUR emeklileri için şimdilik geçerli değil. SSK ve BAĞKUR emeklilerinin maaşlarına yalnızca enflasyon farkları zam olarak yanısıtıldı. Bu kapsamdaki emeklilerin maaşlarına dair herhangi bir ek zam kararı alınmadı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay yaptığı son açıklamalarda SSK ve BAĞKUR emeklilerinin maaşlarına da ek zam yapılması gerektiğini ifade etmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@