Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul İhale Tarihi ve Güzergah Açıklaması!

Ak Parti İl Başkanları Toplantısı kapsamında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul ve İstanbul Havalimanı projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 26.12.2019 - 11:44 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Ak Parti İl Başkanları Toplantısı kapsamında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul ve İstanbul Havalimanı projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Son dönemin bir numaralı gündem maddesi olan Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha projeyi yapacaklarını açıkladı. KANAL İSTANBUL PROJESİ MUTLAKA YAPILACAK! Kanal İstanbul projesinde bir kere daha mutlaka yapılacak vurgusunu gerçekleştiren Erdoğan "Türkiye'ye küçük düşünmek yakışmaz. Kanal İstanbul işte böyle bir projedir. Bu akşam yatıp sabah kalkınca karar verdiğimiz bir proje değil.Biz bunu seçim kampanyamızda milletimizin takdirine sunduk ve onayını aldık. Ardından uzun uzun çalışılmış ve bu aşamaya gelmiştir. Derinliği 21 metreye yakın olacak, bünyesinde 2 liman, bir yat limanı, lojistik merkezi, 2 demir yolu geçişiyle bir dünya çapında eser olacaktır.Yaklaşık 10 bin kişiyi istihdam edecektir. Bunun güzergahı da belirlenmiştir. Bakanlığımız bu planı onayladı ve ÇED raporu tamamlandı ve askıya çıktı. Küçükçekmece gölünden başlayacak proje Karadeniz'e ulaşan bir hat boyunca devam edecektir. Yap işlet devret modeliyle ilgili malum çevrenin iptal başvurusunu AYM reddetmiştir.Bir başka deyişle karar verilmiş, süreç başlamış ve belirli aşamaya gelinmiştir. Hazırlıklarımız tamamlanmak üzeredir. İnşaAllah bununla ilgili ihaleye de yakında çıkılacaktır" diyerek ihaleyi mutlaka yapacaklarını söyledi. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@