Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Açıklaması!

İstanbul Sancaktepe'de miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşüm kira yardımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 05.03.2019 - 13:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

İstanbul Sancaktepe'de miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşüm kira yardımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kentsel dönüşümde gönüllülük esası ile çalışmak istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu nedenle vatandaşlara seslenerek riskli yapıları boşaltmalarını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan riskli yapılarda oturan ve evlerini boşaltan kişilere kentsel dönüşüm kira yardımı yaptıklarını söyleyerek bu evlerin acilen boşaltılması gerektiğini bir kere daha hatırlattı. Sağlam Konutlara Taşınmak İçin Kentsel Dönüşüm Şart! Kentsel dönüşümün önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tedbirimizi almamız lazım. Riskli konut ve iş yerinin yıkımını yaptık. Ben buradan Sancaktepeli kardeşlerime sesleniyorum. Ne olur bize yardımcı olun. Kiranızı, her şeyinizi veriyoruz, vereceğiz.Hak sahiplerine 1 milyar 440 milyon liralık kira yardımı yaptık. Yeter ki bu evler boşalsın, biz de orayı yıkalım. Ve gönüllülük esasına dayalı olarak sağlam konutlara halkımızı taşıyalım" diyerek vatandaşlardan riskli evleri hemen boşaltma çağrısında bulundu. İstanbullulara 2 Yeni Şehir Hastanesi Müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında Sancaktepe Şehir Hastanesi için ihale aşamasında olduklarını söyleyerek "Şimdi size her şeyden önce 400 yataklı devlet hastanemizi yaptık mı?Ama biz bunu yeterli bulmadık. Şimdi size Anadolu Yakası'nın en büyük şehir hastanesini kuruyoruz burada. 3 bin yataklı olacak. Bir tanesi Sancaktepe'de bir diğeri de Avrupa Yakası'nda Başakşehir'de. O da şimdi inşaatı devam ediyor. 3 bin yataklı orası. İstanbulumuzu daha da güçlendireceğiz" diyerek müjdeyi verdi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@