Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kentsel Dönüşüm ve Kira Yardımı Ödemelerine İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yaptığı konuşmasında İzmir adına yapılan çalışmalara değindi.

GÜNDEM 22.02.2020 - 19:00 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yaptığı konuşmasında İzmir adına yapılan çalışmalara değindi. Bu kapsamda Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu açılışının yapıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca kent genelinde devam eden kentsel dönüşüm ve kira yardımı ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu açılış etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir yapılan ve yapımı devam eden projeler ile birlikte kent için atılan adımları değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları haberimizde. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İZMİR İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolu ile çok önemli sanayi tesislerini ve yapılacak limanın Çandarlı'ya bağlandığını açıukladı. Bu proje ile birlikte İzmir'e 14 köprülü kavşağı, 5 hemzemin kavşağı, 1 tüneli, 38 köprüsü ve 8 viyadük yapıldığını açıkladı.Bunun yanında İzmir'e yapılacak olan yeni projelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan kente iki millet bahçesi yapılacağını açıkladı. İzmir'de devam eden kentsel dönüşüm ve kira yardımı çalışmaları hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "44 bin 279 bağımsız birimde riskli yapı tespiti yaptık. 39 bin 260 bağımsız birimin yıkımını gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm çalışmalarında evlerini boşaltan İzmirli vatandaşlarımıza 228 milyon lira kira yardımı sağladık. 523 kilometre ilave ile bölünmüş yolu 926 kilometreye çıkardık. İstanbul-İzmir yolunu 8-9 saatten 3 buçuk saate, Bursa'yı 1 saate, Eskişehir'i 2-2.5 saate düşürdük."Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca TOKİ Başkanlığı tarafından 19 bin 500 konut projesi olduğunu ve 5 hastaneninde yapımının devam ettiğini açıkladı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@