Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun Yatırım Açıklamasına Çok Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yatırım yapılmaz ifadelerine çok sert tepki gösterdi.

Gündem 20.11.2019 - 14:54 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yatırım yapılmaz ifadelerine çok sert tepki gösterdi.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iç siyasete dair açıklamalarda bulundu.Bu kapsamda öncelikle ekonomi konularına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gündem de yer alan konuları ele aldı. Bu çerçevede muhalefet partilerinden gelen açıklamalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den gelen açıklamalara tepki gösterdi.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında öncelikle, TBMM'de 'Bu kadına haddini bildirin' ifadelerini kullarak kamuoyundan tepki çeken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a çok sert ifadelerle tepki gösterdi. Konuşmasında ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmez, açıklamalarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Bu kişinin çocuklarımızın geleceğine de saygısı yok. Can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmezmiş. Yabancılara 'Türkiye'ye yatırım yapmayın' diyor. Kendi ülkesini küresel sermayeye kötülemenin adı ihanetin dik alasıdır. Bu zatı küresel sermaye de ciddiye almıyor. Şu an itibarıyla borsamız 107 bini yakalamış vaziyette. Ekonomimize saldırılar yaşanırken kendisini hiç ortada görmedik. Teröristlere 'Bunlar teröristtir' dediğini hiç ağzından duymadık."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@