Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konut Kredisi Faiz İndirimi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredi faiz oranları ve konut satışları hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve faiz indirimleri ile konut satışlarını arttırmaya devam edeceklerini söyledi.

Emlak Haberleri 25.10.2019 - 10:27 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kredi faiz oranları ve konut satışları hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve faiz indirimleri ile konut satışlarını arttırmaya devam edeceklerini söyledi. Tek haneli faiz geliyor... Detaylar haberimizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündeme dair önemli soruları yanıtladı. Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi konusu da değerlendiren Erdoğan tek haneli faiz müjdesi sözünü yeniledi. Tek Haneli Faiz Müjdesi Yenilendi! Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında faiz oranları konusuna da değinerek "Tek haneliye geçtiğimiz anda çok da seri olarak enflasyonda da ciddi manada düşüşü hep beraber göreceğiz. Bu bir şeyi getirecek, Türkiye'de yatırımlar sıçrama yapacak. Şu anda neden olmuyor?Bu kadar yüksek faizle, tabi şimdi ciddi manada düştü, yüksek faizle yatırım olur mu? Bir defa girişimci öz güvenini kaybetti. Girişimci bu kadar öz güvenini kaybettikten sonra, parayı bu kadar pahalıya satan, alan insan yatırım yapabilir mi?Maliyet analizi diye bir şey var. Maliyet analizlerini yapan bir girişimci 'Ben parayı bu kadar pahalıya satın aldıktan sonra bu yatırımı nasıl yapayım?' der. Yapamaz. Bakın şimdi ne olmaya başladı, otomotiv sektöründe tekrar artışlar başladı, konut satışlarında tabi faizler düşünce, konut satışları artmaya başladı, daha artacak, ben buna inanıyorum.Bu tabi hareketlenmeyi getirirken sadece bir konut olayında, konutun tesir ettiği alanlara baktığımızda 250 civarında sadece evlere çeyiz, mobilyaydı, perdesiydi, aksesuarıydı böyle bir yansıması var. Birçok sektör onunla birlikte hareketleniyor.Bunları görmek durumundayız. Bunları gördüğümüz andan itibaren çok şey değişecek ve güçlü bir Türkiye hikayesi İnşallah, artık geçmişte olduğu gibi yeniden başlamış olacak." dedi.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@