Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya'ya Türk Askeri Gönderilecek Mi? Sorusuna Yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus ziyareti kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Libya'ya Türk askeri gönderilip gönderilmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 25.12.2019 - 15:48 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus ziyareti kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Libya'ya Türk askeri gönderilip gönderilmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin uluslararası arenada atmış olduğu en önemli adımlardan olan Libya ile yapılan anlaşma kapsamında Türk askerinin bölgeye gönderilmesi konusu gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da, yurtdışı ziyareti kapsamında bu konuyu ele aldı. Burada asker gönderilmesine ilişkin süreci ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan biz davetsiz hiçbir yere gitmedik, davet var ki konuyu değerlendiriyoruz, dedi. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN LİBYA AÇIKLAMASICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus'a programda yer almayan bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu Akdeniz, Yunanistan ve Libya konularına değindi. Burada Libya ile atılan adımın önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker gönderilmesi konusuna ilişkinde şu ifadeleri kullandı."Libya konusu önemli bir konu. Libya'daki olumsuz gelişmeler sadece Libya'da kalmıyor aynı zamanda komşu ülkeler, başta Tunus olmak üzere, ciddi manada rahatsız oluyor. Bizim Libya'da bir an evvel ateşkesin sağlanarak siyasi çözüm sürecine dönülmesi amacıyla bu çerçevede yürüteceğimiz işbirlikleri neler olabilir bunların üzerinde durma fırsatımız oldu... Türkiye bir davet alırsa buna icabet eder. Hafter meşru değil. Biz uluslararası karşılığı olan yönetimle adımlar atıyoruz. Hafter durumdan vazife çıkarıyor. Libya'daki kardeşlerimizi bunlara ezdirmeyelim."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@