Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet Bahçesi Sonrasında 81 İle Millet Ormanı Müjdesi Geldi!

81 ilde millet bahçesi projeleri yapımlarına tüm hızı ile devam edilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan millet ormanı müjdesi verdi.

Emlak Haberleri 11.11.2021 - 15:58 11.11.2021 - 15:59 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikim Töreni'ne katıldı. Seçim vaadi olarak daha önce her ile en az 1 millet bahçesi projesi sözü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu seferde her ile en az 1 millet ormanı müjdesi verdi. 

Türkiye genelinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yeni millet bahçesi projeleri yapılmaya devam edilirken hatırlanacağı üzere son olarak Ankara AKM Millet Bahçesi'nin açılış töreni yapılmıştı. 

HER İLE 1 MİLLET ORMANI MÜJDESİ GELDİ! 

Ne yazık ki Türkiye bu yazı son derece sıkıntılı geçirmiş, yurdun pek çok bölgesinde aynı anda başlayan orman yangınları yapılan tüm müdahalelere rağmen günlerce devam etmiş, ciğerlerimiz küle dönmüştü. Yaşanan orman yangınlarına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uluslararası seviyede ülkelerin daha güçlü işbirlikleri kurmaları gerektiğini belirterek "Türkiye olarak aldığımız tedbirlerle yangına ilk müdahale süresini 40 dakikadan 12 dakikaya indirdik.

Yanan orman alanlarını süratle yeniden ağaçlandırıyoruz. Hedefimiz yangından zarar gören alanların ağaçlandırma çalışmalarını 1 yılda tamamlamaktır. Her vatandaşımız için 3 fidan hesabı ile 252 milyon fidanı toprak ile yıl bitmeden buluşturacağız. Her öğretmenimiz için 1 fidan kampanyası MEB tarafından başlatıldı" dedi. 

Kendilerinin de başlatılan kampanyaya bin fidan ile katılacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan 81 ile 81 millet ormanı kuracaklarını, vatandaşların da kurulan millet ormanlarından yararlanmalarını sağlayacaklarını dile getirdi. Düzenlenen tören ile fidanlar toprakla buluşturuldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@