Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Kıdem Tazminatı Fonu Açıklaması!

Günlerdir gündemi meşgul eden ve Türkiye'nin en çok konuşulan konuları arasında yer alan kıdem tazminatı fonu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Reform Paketi ile tekrar gündeme taşınan kıdem tazminatı fonu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Gündem 17.04.2019 - 09:17 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Günlerdir gündemi meşgul eden ve Türkiye'nin en çok konuşulan konuları arasında yer alan kıdem tazminatı fonu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Reform Paketi ile tekrar gündeme taşınan kıdem tazminatı fonu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Konu hakkında bugün önemli bir açıklama da en yetkili isim olan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan kimseyi mağdur etmeyeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tek Bir Kişi Bile Mağdur Olmayacak!"Kıdem tazminatı fonu açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Hiç kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile oturup tüm boyutlarıyla değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz. Tüm tarafların mutabakatını dikkate alacağız. Bu işin üç ayağı var: İşçi, işveren ve hükümet. Üç ayağı da mutabakata varacak bu konuyu çözeceğiz" dedi. Dün aralarında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, TİSK Başkanı Kudret Önen, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri Cemil Ertem, Meltem Taylan Aydın ile Başdanışman Yiğit Bulut'un da yer aldığı kalabalık bir heyet ile Türkiye–AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile Beştepe’de buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. "Vatandaşa Pahalı Satışı Önleyeceğiz!"Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında vatandaşa pahalı satışı önleyeceklerini belirterek bunun için mutlaka Parekende Yasası'nın çıkarılacağını söyledi. Kıdem Tazminatı Nedir?Çalışanların aldıkları toplu paralar arasında yer alan kıdem tazminatı çalışanın emekli olması ya da farklı sebeplere bağlı olarak işinden işverence çıkarılması durumunda çalıştığı süreye göre hesaplanarak ödenmesi gereken hak ediş ödemesidir. Kıdem tazminatı almak için işçinin evlilik ya da askerlik gibi zorunlu haller dışında kendi isteği ile işten çıkmaması ya da hırsızlık gibi yüz kızartıcı nedenlerle haklı sebeplerle işveren tarafından işten çıkartılmamış olması şartları aranır. Kıdem Tazminatı Fonu Nedir?Çalışan işçinin kıdemini güvence altına almak, işverenlerin kıdem tazminatı ödemeleri yükünün altında ezilmelerini önlemek adına hayata geçirilmesi planlanan yeni fon sistemidir. Bu sistem ile işçinin aylık kıdem tazminatı işveren tarafından devlete ödenecek, devlet fonda biriken kıdem tazminatını belirli şartları taşıması durumunda işten çıkarılan işçiye ödeyecektir. Kıdem tazminatı fonu 2019 yılının en çok konuşulacak konuları arasında yer alacak gibi görünürken hükümet kanadından henüz son açıklanan kıdem tazminatı fonu hakkında yeni bir bilgi paylaşılmadı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@