Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Poşet Parası Uygulaması Açıklaması!

Marketlerde poşetlerin paralı olması konusunda toplumsal ayrışma devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün ilk kez konu hakkında net bir açıklama yapıldı.

Gündem 09.01.2019 - 13:17 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Marketlerde poşetlerin paralı olması konusunda toplumsal ayrışma devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün ilk kez konu hakkında net bir açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamında konuştu. File ve Bez Torba Kullanacağız! Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında çevreyi korumak için poşet kanunu çıkarılmasının bir zorunluluk olduğunu söylerken çevreyi korumak adına bunun zorunlu olduğunu söyeldi. Erdoğan konuşmasında "Ülkemizde keneviri yok ettik. Benim memleketim Rize'de keneviri yok ettik. Bize dost görünen düşmanlar ülkemizden keneviri söktüler. Rize'de artık kenevir üretilmiyor. Biz artık keneviri yurt dışından ithal etmeye başladık. Gıda Tarım Bakanlığı konu hakkında devreye girecek yeniden kenevir üretmeye başlayacağız. Biz bu kampanyada file bez torba kullanalım. Biz 31 Mart kampanyasında asla naylon poşet kullanmayacağız. Bez torba kullanacağız. Birileri bu işi başlatmalıydı bu da bize yakışırdı. Biz bunu başlattık. Değerli arkadaşlar 31 Mart yerel seçimlerinin bu noktada büyük bir önemi bulunuyor. Doğa için bu çok önemli. Biz İstanbul'da çöp sorununu 1.5 yılda sonuçlandırdık. Vahşi çöp toplamayı sona erdirdik. Bunları geliştirmeye devam ediyoruz. Biz 31 Mart yerel seçimleri için asla naylon poşet kullanmayacağız. File ve bez torba kullanacağız" açıklamasında bulundu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@