Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Bayram Sonrası Kontrollü Normalleşme Takvimi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemi ile Ak Parti teşkilatıyla bayramlaşırken tüm Türkiye'nin yanıt beklediği 17 Mayıs sonrası Pazartesi günü tam kısıtlama sonrası normalleşme takvimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 17 Mayıs sonrası normallaşme var mı, tam kapanma sonrası kademeli normalleşme nasıl olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Bayram Sonrası Kontrollü Normalleşme Takvimi Açıklaması!

AK Parti teşkilatları ile video konferans yöntemiyle bayramlaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram kutlamasının yanı sıra büyük bir merakla beklenen 17 Mayıs sonrası kademeli normalleşme süreci ve normale dönüş takvimi konusunda da bilgi verdi.

17 MAYIS SONRASI NORMALLEŞME TAKVİMİ: TAM KAPANMA SONRASI KONTROLLÜ NORMALLEŞME AÇIKLAMASI GELDİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti teşkilatı ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi ve partililerin bayramını kutladı. 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü söz verdikleri gibi kontrollü normalleşme sürecine geçiş yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirmiş olduğu açıklamasında "Milletimize söz verdiğimiz şekilde Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlıyoruz. Bu konuda ki tüm detayları yapacağımız kabine toplantımız sonrasında milletimize tüm detayları ile açıklayacağız.

Niyetimiz bu konuda Mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayı itibari ile beraber günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri daha da gevşetmeyi planlıyoruz. Milletimin şundan emin olmasını istiyorum ki 2020 yılının Mart ayından bu yana salgın nedeni ile almış olduğumuz her önlemin amacı milletimizin sağlığını korumaktır.

Milletimizin sağlığını, hayatını ve geleceğini korumak amacı ile mecbur olmadığımız hiçbir tedbire başvuruda bulunmadık, başvurmayacağız" diyerek atılan her adımın en ince detayına kadar planladığını dile getirdi.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, 17 MAYIS SONRASI NORMALLEŞME TAKVİMİ İÇİN SON KABİNE KARARLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kabine toplantısının tarihi henüz resmi olarak açıklanmazen 10 Mayıs tarihinde yapılması beklenen toplantı son koronavirüs vaka sayılarının da değerlendirmeye alınabilmesi için ertelenmişti. Kabine toplantısının 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü yapılması, Pazartesi günü bu nedenle kısıtlama kararlarının devam etmesi, sonrasında ise 17 Mayıs Salı günü uygulanacak yeni kararların ilan edilmesi bekleniyor.

19 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Kabine toplantısı ile bu soruya da yanıt verilmesi beklenirken 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü resmi tatil olarak kutlanacak. Ancak bayram kutlamalarının yapılıp yapılmayacağı ya da sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği kabine toplantısı ile açıklanacak kararlar ile belirlenecek.

SONRAKİ HABER