Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika EYT ile Emeklilik Açıklaması! Seçimi Kaybetsek de Yokum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında EYT ile emeklilik bekleyen vatandaşlara çok net son dakika açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 16.11.2019 - 15:33 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında EYT ile emeklilik bekleyen vatandaşlara çok net son dakika açıklamasında bulundu. SGK etkinliği kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu düzenlemenin olmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT konusuna ilişkin son dakika açıklamasında bulunarak konuyu enine boyune ele aldı. EYT konusunda çok net açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT Yasasının neden çıkmayacağına dair bilgi verdi ve bu konuda seçim kaybetsek bile düzenleme olmayacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT konusuna dair açıklamasını ve konuşma metninin tamamını sizlerle paylaşıyoruz. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN EYT KONUŞMASININ TAMAMICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili konuşmasını İstanbul'da katıldığı açılış etkinlikleri kapsamında yaptı. Düzenleme bekleyenlerin taleplerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. "Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar bunun bedelini ödediler.Niçin erken emeklilik?Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Erken emekli olduğu zaman ideal ücreti alamayacak hem de ikinci bir iş aramak suretiyle ikinci iş ile işsizliğe öncü olacak. SGK sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi kaos ortamından kendilerine siyasi rant devşirme hesabıdır. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum. Bütün dünya bizim sistemimizi kendine uyarlamaya çalışıyor, bizdeki bazı köhne zihniyetler sistemi çökertmek için hinlik peşinde koşuyor."DİĞER PARTİLERE ELEŞTİRİCumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında diğer partilere bu konuda eleştiride bulunurken SGK'nın değişimi hakkında bilgi verdi. SGK'nın 17 yıllıık AK Parti hükümeti döneminde yaşadığı somut değişim süecini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte işçi için ayrı, memur için ayrı, esnaf için ayrı verilen hizmetlerin tek çatı altında toplandığını ifade etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@