Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Faiz İndirimi Ve 2022 Asgari Ücret Zammı Açıklaması!

AK Parti grup toplantısında meclis kürsüsünden önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 asgari ücret zammı ile faiz açıklamasında bulundu. Erdoğan son dakika faiz açıklaması!

Finans 17.11.2021 - 13:24 17.11.2021 - 13:24 Gülcan Özer

Merkez Bankası Kasım toplantısı öncesinde kritik faiz kararı beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meclis kürsüsünden yüksek faiz eleştirisinde bulunurken asgari ücret zammı hakkında da yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde diyerekte yeni sondaj gemisi alınacağını duyurdu. 

Son dönemin en çok konuşulan iki gündem maddesi olan asgari ücret zammı ve faiz oranları hakkında yapılan açıklamada gündemde büyük yankı uyandırırken Türkiye'nin enerjide yurt dışına olan bağımlılığını sonlandıracak olan enerji  arama projeleri için de yeni sondaj gemisi haberi sevinç yarattı. Yarın yapılacak olan kritik Merkez Bankası toplantısı öncesi Erdoğan bir kere daha "faizin sebep enflasyonun ise netice" olduğu söylemini tekrarladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA FAİZ AÇIKLAMASI: MİLLETİMİZİ FAİZE EZDİREMEYİZ!

Meclis kürsüsünde AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüksek faizi savunan kişilerle beraber olamayacağını ve olmayacağını bir kere daha tekrarlarken “Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam.

Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim. Dünyaya bakalım, ABD’ye, Batı’ya, İsrail’e bakın. Bütün bunlarda faiz aiağılara çekilmişken bizim arkadaşlarımıza ne oluyor ki faizi savunuyor? TÜSİAD vs bir araya gelip yüksek faizden bahsediyor. Eğer sen yatırımdan yanaysan buyurun size düşük faizle kredi. O zaman kaçıyorlar" diyerek düşük faiz tezini bir kere daha savundu. 

erdoğan fazi açıklaması

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA 2022 ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI!

Yükselen enflasyon oranları ve gelen zamlardan sonra vatandaş geçim sıkıntısı yaşamaya başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kere daha "Dar gelirlerinin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz" diyerek enflasyonun üzerinde zam haberi vermiş oldu. 

YENİ SONDAJ GEMİSİ ALINDI! TÜRKİYE DOĞALGAZ VE PETROL ARAMAYA DEVAM EDECEK

Avrupa Birliği ve Yunanistan'la büyük gerilim yaşanmasına neden olan arama çalışmaları hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sondaj filomuza, 4'üncü gemimizi de ekledik. Üstelik bu gemi diğerlerinden farklı olarak 7. nesil olarak adlandırılan, en modern, en son teknolojiyle sahip bir gemi" diyerek geminin ilk kez Türkiye tarafından kullanılacağını açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@