Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Faiz ve Enflasyon Müjdesi Geldi: İkisi De İnecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programının canlı yayınında vatandaşa faiz ve enflasyon müjdesi geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Faiz ve Enflasyon Müjdesi Geldi: İkisi De İnecek!

Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Pazartesi günü düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan TL'ye destek paketi açıklaması sonrasında 18,25 lirayı gören dolar kuru yükseldikten çok daha hızlı bir şekilde düşüşe geçmişti.

Yaşanan süreci canlı yayında değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan hem faizi hem de enflasyonu düşürecekleri müjdesini verirken Pazartesi gününden bu yana TL mevduat rakamlarında 23,8 milyarın üzerinde artış yaşandığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI: HEM FAİZ HEM DE ENFLASYON DÜŞECEK!

Ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendilerinin inandığı değerlerin içerisinde faiz olmadığını belirterek "Faiz sebeptir enflasyon neticedir. Bunun uyhgulmasını gördük. Nerede? Başbakanlığım döneminde faiz 4,7 ya da 6'ya kadar düştü.

Enflasyonda 6,7'ye kadar inmişti. Doğru orantılı olarak ikisi de iniyor" dedi. Gezi Olaylarının patlak vermesinin ardından emparyel güçlerin kere daha devreye girdiğini belirten Erdoğan "Türkiye'nin ayağa kalkmasını istemeyen emperyal güçlerdi. Bay Kemal yine oralarda dönüp dolaşıyordu.

Orada bir sıçrama oldu. Maalesef faiz yükseldi, enflasyon da yükseldi" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu anda faiz oranlarını yeniden indirmeye devam ettiklerini belirterek Merkez Bankası tarafından atılan adımlarla birlikte hem faizi hem de enflasyonu indireceklerini dile getirdi.

SONRAKİ HABER