Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Son Dakika Heyecanlandıran Asgari Ücret Zammı ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması!

İstanbul Kongre Merkezi’nde 'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge ve asgari ücrete zam açıklamasında bulundu! 2022 asgari ücret kaç TL olacak?

Gündem 14.11.2021 - 16:11 14.11.2021 - 16:12 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi’nde 'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'na katıldı. Düzenlenen törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik son derece sert eleştirilerde bulunurken 2022 asgari ücret zam oranı ve 3600 ek gösterge hakkında da açıklama yaptı. 

Bu sene yükselen enflasyon ve beraberinde gelen zam yağmuru nedeniyle asgari ücretli vatandaşlar büyük bir geçim sıkıntısı yaşarken 2022 asgari ücret zam oranı da tartışmalara neden olmuştu. Hükümet kanadından gelen olumlu açıklamalar vatandaşta yüksek zam beklentisi oluştururken 2022 asgari ücreti hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA 2022 ASGARİ ÜCRET ZAM AÇIKLAMASI! 

2022 asgari ücret zammı milyonlarca asgari ücretli çalışan ve ailesi tarafından yakından takip edilirken konu hakkında bir son dakika açıklaması da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Hiç kimseyi ayırmadan herkesin ferahı için çalışmaya devam edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanları enflasyona ezdirmeyeceklerini dile getirdi.

Böylelikle bir kere daha 2022 asgari ücret zam oranı için enflasyonun üzerinde bir rakam açıklaması geldi. 2021 yıl sonu enflasyon rakamı beklentisi yüzde 20 üzerinde yer alıyor. Enflasyon üzerinde zam yanı sıra işçiler için maaşlardan kesilen vergi kesintilerinin kaldırılması yönünde de çalışmaların başladığı hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklama yapılmıştı.

erdoğan açıklama

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI: 3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Memur temsilcileri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirirken asgari ücretli çalışanların beklemiş oldukları zam oranı hakkındada açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözleşmeli personeli kadroya geçirdiklerini belirterek kılık kıyafet yasaklarını da kendilerinin kaldırdığını dile getirdi. 

asgari ücret zammı ne kadar olacak

Erdoğan "Emekli memurlarımıza maaş promosyonundan bayram ikramiyesine kadar çok sayıda hakkı verdik. Engellilere ve devlet korumasındaki evlatlarımıza verilen destekleri arttırdık. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere pek çok personelimizi kapsayan 3600 ek gösterge sorununu da önümüzdeki yıl sonuna kadar çözmeyi planlıyoruz" dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@